Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografowanie w Ha-Alpha - co i jak.
Powiem krótko: WOW

Jak dołożysz kolorek to fota powinna nas powalić!
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
To zdjęcie Warpala Smile

Każdy z nas ma nieco inną technikę i zazwyczaj osiągnie nieco inny efekt z tego samego materiału.
Dla mnie podstawą do tej próby na tym materiale (za co Warpalowi dziękuję) było sprawdzenie metody w miarę zutomatyzowanej i bez ingerencji czyli nic nie było obrysowywane wycinane itp.
Trzeba dodać to, żesam pixinsight składa materiał na zasadzie maskowania ale maski tworzy sobie sam po zadanym equalize danej ramki. Tak czy inaczej próbę na dziś uznaję za udaną i jak tylko dorobię się własnego materiału z kamery mono to z całą pewnością go zaprezentuj Smile

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(21.12.10, 14:19)papatki link napisał(a):Każdy z nas ma nieco inną technikę i zazwyczaj osiągnie nieco inny efekt z tego samego materiału.
Dla mnie podstawą do tej próby na tym materiale (za co Warpalowi dziękuję) było sprawdzenie metody w miarę zutomatyzowanej i bez ingerencji czyli nic nie było obrysowywane wycinane itp.

A ja dziękuję Michałowi za fajny efekt (to było w sumie o odzywaniu się)!
Odpowiedz
Papa obróbka miodzio, po prostu miodzio  :o

Warpal przez jakie szkiełko strzelasz?
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
chyba przez to co i Ty:
LUNT LS60THaDS50/B1200/C
Odpowiedz
Pabilito czy mógłbyś napisać kilka słów o kamerce którą teraz fotografujesz? Ciekawi mnie też cena bo producent jest dość tajemniczy Smile
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Kamerka jest oparta o sensor Sony ICX445 o rozdzielczości 1296(H) x 964(V) ale małym pixelem (3.75μm x 3.75μm) i mieści się w przekątnej 1/3". Sama kamerka jest maleńka, ma 4,4x4,1x2,5cm i jak otworzyłem paczkę to bałem się ją wziąć do ręki. Dosłownie piórko Wink
Duża rozdzielczość okupiona jest prędkością transferu - przy 16bitach i najwyższej rozdzielczości to chyba 8-9 klatek na sekundę. Dla 8 bitów prędkość rośnie x2.
Wiem, demon prędkości to nie jest ale zależało mi na rozdzielczości i dobrej czułości sensora. Traktuję ją jako przystanek do modelu z tym samym sensorem ale już konkretnym transferem. Point Grey zapowiada wypuszczenie kamerki, która będzie miała szybszy transfer przez FireWire i USB3.0.
Cena kamerki to 375$ plus wysyłka (do US 50$, do Polski 100$) z Kanady. Ja dokupiłem jeszcze "USB development kit" za 10$ bo myślałem, że jest niezbędny. Okazało się, że to tylko kabel USB 1,8m i płyta ze sterownikami...
Jak na tak dobrą kamerkę, wg mnie, jest tania Smile

Tak jak w Lumenerze LU075 z sensorem 1/3", cala tarcza się nie mieści ale z użyciem reduktora ogniskowej i odpowiednim jego umieszczeniu będzie ok. Z taką rozdzielczością całe Słoneczko już powinno pokazać trochę detalu. W rozdzielczości 640x480 było "tak sobie" Wink
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
hmmm - faktycznie tania, ja na razie się wstrzymam bo mam zamiar popróbować z ST2000XM, oczywiście nie da się tym robić kilkunastu zdjęć na sekundę ale z drugiej strony przypuszczam, że jakościowo z chłodzonego ccd mogę być one nieco lepsze (+16bitów). Tupię więc na chmury których to codzień więcej na niebie Smile
Odpowiedz
(22.12.10, 11:12)papatki link napisał(a):hmmm - faktycznie tania, ja na razie się wstrzymam bo mam zamiar popróbować z ST2000XM, oczywiście nie da się tym robić kilkunastu zdjęć na sekundę ale z drugiej strony przypuszczam, że jakościowo z chłodzonego ccd mogę być one nieco lepsze (+16bitów). Tupię więc na chmury których to codzień więcej na niebie Smile

Jak Ci się uda złożyć kilkanaście choć klatek, to napewno efekt będzie znakomity.

Tupanie to sprowadza chmury (patrz - Indianie) - więc lepiej może dmuchaj Wink
Odpowiedz
(21.12.10, 22:22)Pablito link napisał(a):(...) cala tarcza się nie mieści ale z użyciem reduktora ogniskowej i odpowiednim jego umieszczeniu będzie ok. Z taką rozdzielczością całe Słoneczko już powinno pokazać trochę detalu. W rozdzielczości 640x480 było "tak sobie" Wink

Ciekaw jestem jak to wychodzi z reduktorem. Niestety w mojej DMK41 brakuje ok 150 pikseli w wysokości.
A właśnie poległem ze złożeniem tarczy "do kupy" z dwu części. Może jak w końcu powieszę Lunta na montażu (nogi w drodze os 2 tygodni - dotarły właśnie) to uda mi się w końcu precyzyjnie ostawić etanole tak, aby cała powierzchnia była jednorodnie doświetlona. Niestety Astrotrack jest trochę za delikatny albo ja za mało Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości