Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IOptron MiniTower #8300 od srodka DIY
Spiesze wam doniesc o akcji, ktora miala miejsce w ostatnich dniach.

Otoz na Claudy Nights popelnilem watek opisujacy moja ostatnia naprawe MT (ta z wymiana kondesatorow)

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/s...ll/fpart/1

Tego samogo dnia, przez pewnego goscia zaostala zalozona firma oferujaca uslugi identyczne jak moim opisie naprawy MT.
Jak sie okazalo delikwent, kropka w kropke skopiowal wszystkie modernizacyjne kroki jakie opisalem na CN!

Tak wiec wymienia on kondziory na jakies kosmicznie drogie, wymienia stabilizator 5V ale - obawiam sie, ze nie wie po co.... ( ja wymienilem go profilaktycznie - ten oryginalny mi sie nie podobal) tutaj oczywiscie mamy juz zrobiona z tego koniencznosc. Rzecz jasna, uslugi tego goscia zostaly ubrane w efektownie brzmiace marketingowe slowa. Facet uzywa ultra profesjonalnego sprzetu, prozniowego odsysacza, jest profesjonalista z 45letnim doswiadczeniem zawodowym, pracuje w bialych rekawiczkach, pod mikroskopem hirurgicznym, w sterylnym pomieszczeniu z ochrona ESD... takie tam...

O calej sprawie dowiedzialem sie podczas przegladania forum Mini Tower na Yahoo gdzie ow delikwent w pierwszych godzinach po ukazaniu mojego posta na CN zachwalal jego ekstremalnie wysoka przydatnosc i publicznie umawial sie kolsieami, ze od razu startuja binzes.

W Stanach Prawo Wlasnosci Intelektualnej (IPL - Intelectual Property Law) jest skuteczne i dziala na korzysc pomyslodawcy/wynalazcy. Uwazam, ze raczej ciezko wymiane 4 kondziorow i stabilizatora nazwac wynalazkiem ale prawo tez tutaj dziala Smile Moj pomysl byl z zalozenia edukacyjny DIY ( Do It Yourself - Zrob To Sam). Jego zalozenia (DISCLAIMER) mowia, ze jesli ktos chce informacje w nim zawarte wykorzystac komercyjnie musi sie ze mna skontaktowac. Rzecz jasna nic takiego sie nie stalo wiec skontaktowalem sie ja. Tu zrobilem blad bo zamiast od razu klienta przygwozdzic zadaniem rozmowy z prawnikem do spraw IPL, napisalem jakis idiotyczny list otwarty z zadaniem rozwiazania sprawy, odowlujacy sie do rzeczy ktore u tego goscia zupelnie zanikly (mam na mysli sumienie, uczciwosc ...etc). Chcialem lagodnie na poczatku a potem ewentualnie mocniej ...... naiwnie sadzilem, ze na forum spotka sie to ze zrozumieniem. Okazalo sie niestety, ze jego uzytkownicy to grupa gosci jakos wzajemnie sie wspierajacych w kreceniu lodow na naprawach MT i w sumie moj list zostal tam obrzucony blotem. Nie ukrywam, że raczej stracilem czasowo ochote na dalsze dyskusje, w rozwazelem zeby z tak glupia sprawa dac sobie spokoj ale gdzies jeszcze w rozmowie z jednym z userow na tamtejszym formu wspomnialem o IPL. Najwyrazniej koles ten musial gdzies to puscic dalej i w koncu dotarlo to do tego co zalozyl firma w oparciu o moj pomysl.

Efekt - klient przkonwertowal swoje uslugi na NON PROFIT (co oznacza, ze w swietle prawa jego uslugi nie przynosza zysku). Wiem, ze ten gosciu to cwaniak i nie wierze, ze tak do konca jest z tym NON PROFIT no ale jakas tam satysfakcje z dzialania IPL w moim imieniu mam Smile

Dodam jeszcze, ze po wymianie korespondencji poza kulisami forum, cala sprawe udalo sie w miare elegancko zakonczyc.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Odp: IOptron MiniTower #8300 od srodka DIY - przez zibii - 27.04.11, 13:03
Odp: IOptron MiniTower #8300 od srodka DIY - przez zibii - 21.05.11, 06:56
Odp: IOptron MiniTower #8300 od srodka DIY - przez zibii - 26.05.11, 09:53
Odp: IOptron MiniTower #8300 od srodka DIY - przez Michu - 02.06.11, 03:38
Odp: IOptron MiniTower #8300 od srodka DIY - przez zibii - 02.06.11, 11:23
Odp: IOptron MiniTower #8300 - przez Michu - 07.09.10, 04:26
Odp: IOptron MiniTower #8300 - przez Michu - 07.09.10, 05:14
Odp: IOptron MiniTower #8300 - przez Michu - 07.09.10, 05:18
Odp: IOptron MiniTower #8300 - przez Michu - 07.09.10, 05:20
Odp: IOptron MiniTower #8300 - przez Michu - 07.09.10, 05:23