Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AUTOSTAR 494 - programowanie
Witam, mam pytania o oprogramowanie AUTOSTAR 494 dołączane do Meade ETX-70 AT.
1. Czy można w komputerze dokładać własne obiekty i nadac im nazwy i wgrać je np. jako akualizację do sterownika zamiast wpisywać współżędne za każdym razem po uruchomieniu. Czy w  sterowniku jest możliwość zapamietania obszaru (lub obiektu) nieba i nadania mu jakiegoś oznaczenia?

Pozdrawiam
dj_p
"To co teraz widzisz to przeszłość tym starsza, im lepszy masz wzrok" -dj_peterka. Rurka: Newton 70/700 no-name, Super Plossl 10mm, aparat małpa Panasonic DMC-LS60, montaż: głowica kulowa w imadle Smile
Odpowiedz
#494 mialem bardzo krotko i gdy tylko sie zorientiwalem ze aby opdlaczyc go do kompa musze kupic dedykowany kabel co kosztuje polowe ceny calego urzadzenia przesiadlem sie na Autostara #497 (tobie radze to samo)

Przeszukaj manuala zeby sie upewnic odnosnie pytan ktore masz.

http://www.meade.com/manuals/TelescopeMa...tar494.pdf

Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Dzięki za info. Z instrukcji nie wynika jasno że są takie możliwości. Jeśli chodzi o kabel to jeśli ktoś ma schemat kabelka to chętnie takowy zrobię - moze nawet dwa - drugi dla posiadacza schematu Smile

Pozdrawiam
dj_p
"To co teraz widzisz to przeszłość tym starsza, im lepszy masz wzrok" -dj_peterka. Rurka: Newton 70/700 no-name, Super Plossl 10mm, aparat małpa Panasonic DMC-LS60, montaż: głowica kulowa w imadle Smile
Odpowiedz
Do Autostara 494 używa się specjalnego kabla Meade #506. Nie jest to zwykły kabelek i jego sklonowanie przez wiele lat uważane było za co najmniej trudne, a może bardziej nieopłacalne.
Takie też informacje znajdziesz na stronach guru ETX-ów Mike'a Weasnera. Fakt, że są w tej materii dawno nie aktualizowane.
Znalazłem chyba jednak w necie opis, jak zrobić działającego klona #506. Jest tam jeszcze wersja rozbudowana o dodatkowe funkcje (909). Nie znam się specjalnie na elektronice i nie wiem na ile jest to trudne i opłacalne do zrobienia w polskich warunkach. Gdybyś jednak chciał się pobawić, tu jest opis:
http://home.comcast.net/~lynol1000/as_49...2c_bus.htm
Powodzenia życzę
Piotr
PS. Gdybyś zbudował drugi egzemplarz "dla posiadacza schematu" możesz go przekazać komuś innemu, ja mam oryginalny meadowski #506.
Pozdrawiam Piotr Lamparski Skype: piotr-lamparski Celestron 80ED, ETX-70AT, MTO-11, lornetki
Odpowiedz
Musisz klepać z pilota.
Też to przerabiałem  ???
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości