Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosmiczna kapsuła Boeinga
(26.06.10, 09:47)ekoplaneta link napisał(a): Prace nad projektem posuwają się do przodu. Co najciekawsze, wynika z niego, ze kapsuła Boeinga w odróżnieniu od projektowanej obecnie ratunkowej wersji Oriona, będzie przeznaczona tylko do krótkich lotów na orbitę okołoziemską. To zaś uniemożliwi, jej pełnienie ewentualnej szalupy ratunkowej cały czas przycumowanej do stacji.

Jeżeli będzie trzeba, to posłuży za szalupę czy nawet kapsuła księżycowa. Dla przypomnienia, nad czym Boeing kontynuuje prace: Tutaj.
Odpowiedz
(27.06.10, 10:35)kanarkusmaximus link napisał(a): Ciekawi mnie, że ta kapsuła nie ma żadnych paneli słonecznych. Przypomina mi to Sojuza 7K-T bez paneli słonecznych, co bardzo ograniczało długość misji.

Space Shuttle też nie ma, a jednak jest w stanie trochę polatać.
Odpowiedz
(28.06.10, 07:49)Borys link napisał(a): Space Shuttle też nie ma, a jednak jest w stanie trochę polatać.

Ale spejs szatul jest duży i ciężki. Spejs szatul się nie zmieści na postulowanych rakietach nośnych a ma podobną pojemność osobową. A to skutecznie ogranicza budżet masowy dla kapsuły Boeinga. 
Odpowiedz
(28.06.10, 08:01)kanarkusmaximus link napisał(a): Ale spejs szatul jest duży i ciężki.

Apollo był mniejszy i też dawał radę.
Odpowiedz
(28.06.10, 08:45)Borys link napisał(a): Apollo był mniejszy i też dawał radę.

Mniejszy? Przedział serwisowy był OGROMNY w porównaniu do kapsuły.
[Obrazek: zcsmmewc.jpg]
Odpowiedz
Tak czy inaczej jest pewne, że inżynierowie Boeinga przynajmniej raz zastanawiali się czy warto zainstalować panele czy też nie. Jak na razie nie ma wielu wiadomości o ich projekcie, dlatego też ciężko zgadnąć na ile ta kapsuła jest projektem finalnym. Ja obstawiam, że jeszcze nie. Smile
Odpowiedz
(28.06.10, 09:05)perian link napisał(a): Mniejszy? Przedział serwisowy był OGROMNY w porównaniu do kapsuły.

Mniejszy od szatla.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości