Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STS-133
(23.04.10, 20:20)olasek link napisał(a): Ooops, nie wiedzialem!

Nie szkodzi, właśnie po to, są te opisy. Radzę sprawdzać co jakiś czas, bo już zdążyłem dopisać jedną ciekawostkę Wink
Odpowiedz
1).Jak znajdę ponownie dam link.
2).Taki jak obecnie dla STS-135 : Sojuzy.
3).MPLM Rafaello
Odpowiedz
Wahadłowiec4 - podajesz bardzo sensacyjne, żeby nie powiedzieć niewiarygodne informacje. Mamy tu taką zasadę, że podajemy linka. Poza tym wątek dotyczy misji STS-133 - Twój post powinien być w innym miejscu, nie sądzisz?

Edit: wnioskuję o przeniesienie (o ile jest sens) tej części dyskusji do innego wątku
GG 8698011
Odpowiedz
Czyli krótko mówiąc macie zasadę - nie wierzyć nikomu.

Szukam linka. Jak znajdę dam. Opóźnienia w manifeście i "wepchnięcie" STS-135 między STS-133, a STS-134 jest dość prawdopodobne.
Odpowiedz
(23.04.10, 20:39)Wahadłowiec4 link napisał(a): Szukam linka. Jak znajdę dam. Opóźnienia w manifeście i "wepchnięcie" STS-135 między STS-133, a STS-134 jest dość prawdopodobne.

2 sprawy:
- STS-133 ledwie zdąży na wrzesień, Ty piszesz o sierpniu.
- Wujek Google zasadniczo milczy o STS-136, a jeśli by było, jak piszesz, to byłoby pełno linków. Ale znalazłem zabawną dyskusję na sci.kosmos, gdzie sam pisałem o 136, tylko, że było to w 2009, a od tego czasu to wiele się zmieniło, w tym to, że MAF zasadniczo utracił możliwości dostarczenia ET dla czegoś dalej od STS-335.
Odpowiedz
Może Ci ludzie po prostu się bawią i wymyślają misje. A dlaczego nie można niby zbudować nowego zbiorniczka ET.
Odpowiedz
(23.04.10, 21:27)Wahadłowiec4 link napisał(a): Może Ci ludzie po prostu się bawią i wymyślają misje. A dlaczego nie można niby zbudować nowego zbiorniczka ET.

Bo to kasa której nie ma i linia montażowa którą trzeba ponownie uruchomić. Na nowe zbiorniki ET trzeba by czekać 2-3 lata (jeśli dobrze pamiętam).
Także pisałem gdzieś tutaj na forum (w wątku Constellation Kompednium lub o ISS) o dostępnych zbiornikach ET. Bodajże były jeszcze dwa dostępne po locie STS-133 (nie licząc zbiornika dla misji LON).

Co do tej listy jakichś przewidywanych misji z jakiejś anglojęzycznej strony to chyba wiem skąd ją wahadłowiec4 wziął - to może być z nsf, gdzie coś podobnego czytałem. Jednak to nie było nic oficjalnego tylko ktoś pobawił się w spekulacje - namawiam wahadłowca4 do sprawniejszego segregowania informacji prawdziwych i tych z pogranicza fantazji.
W chwili obecnej STS-135 ma bardzo małe szanse na akceptację, nic poza tym...

No i gratulacje dla Periana - bardzo fajny wstęp, chyba najlepszy jaki do tej pory mieliśmy! Smile
Odpowiedz
(23.04.10, 22:11)Matias link napisał(a): No i gratulacje dla Periana - bardzo fajny wstęp, chyba najlepszy jaki do tej pory mieliśmy! Smile

Napiszę coś na temat, mianowicie uzupełniłem wstęp o parę elementów (ET, OBSS). Radzę zachować czujność Wink

EDIT: KOLEJNA MODYFIKACJA, dorzuciłem harmonogram przebudowy MPLM i 2 obrazki.
Odpowiedz
(23.04.10, 19:51)perian link napisał(a): tym razem Discovery nie zabierze OBSS na Ziemię. Ramię pozostanie na stałe w strukturze ISS, aby w razie potrzeby służyć jako przedłużenie dla ramienia Canadarm2 (SSRMS).

W związku z czym już chyba trwają jego przygotowania (chyba nawet Kanadyjczycy nad tym siedzą) do stałego pobytu na orbicie. Jestem ciekaw czy mają też plany co do drugiego OBSS (są dwa o ile dobrze kojarzę).
Odpowiedz
Jeżeli teraz wydłużono by program na zbiornik można czekać około 1,5 roku. Tak wyczytałem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości