Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki Atlas Nieba AstroJaWila
Postanowiłem rozluźnić nieco mapki, aby były czytelniejsze i tak powstał Wielki Atlas Nieba AstroJaWila.

DANE:
- zasięg gwiazdowy 9.0 mag.
- wszystkie mgławice i galaktyki dostępne w AstroJaWilu (NGC, Messiery, IC)
- nowy, dużo większy zestaw gwiazd zmiennych (ok. 440 szt)
- oznaczenia Bayera
- oznaczenia Flamsteeda

Jedna mapa ma zakres deklinacji 20 stopni na 2h w rektascensji.

Polecam.
http://www.astrojawil.pl/atlas_ajw_98.htm
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Bardzo ładnie wyszły te mapki.
Jedna mała uwaga co do skorowidzu. Gwiazdozbiory okołobiegunowe są na walcowym odwzorowaniu w skorowidzu. Specjalnie to mi jednak nie przeszkadza, ale jest inaczej niż jak kliknę w mapkę.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(14.04.10, 11:33)Alferek link napisał(a): Bardzo ładnie wyszły te mapki.
Jedna mała uwaga co do skorowidzu. Gwiazdozbiory okołobiegunowe są na walcowym odwzorowaniu w skorowidzu. Specjalnie to mi jednak nie przeszkadza, ale jest inaczej niż jak kliknę w mapkę.

Skorowidz pełni rolę tylko pomocniczą. Tak było mi łatwiej. Ważne, aby było wiadomo, na której mapce szukać.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości