Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atlas Nieba AstroJaWila
Polecam mój ATLAS NIEBA wykonany nową funkcją w AstroJaWilu.
28 map, skorowidz i strona tytułowa - najlepiej wydrukować w kolorowej drukarce w formacie A3.
Zasięg gwiazd do 8.5 mag. Polecam.    17 MB.

http://www.astrojawil.pl/ftp/ajw_atlas_a3.rar

Polecam.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Jak dla mnie bomba!
Szacuneczek Smile
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Ja też już zgrałem - piękna robota Januszu Smile
Mam malutkie pytanie myślisz, że dało by się to wypuścić w pdf-ach (ale tak, żeby zawartość była wektorowa)?
To by dało możliwość drukowania praktycznie w nieograniczonym formacie.
Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Nie wiem gdzie Janusz zajrzy wcześniej, więc napisze tez tutaj Wink
Januszu wyszło super, atlas jest wręcz stworzony dla lornetek i małych teleskopów (i nie tylko małych), ale mam kilka uwag: 
- W kilku miejscach opisy sie zlewają ze sobą, mimo że jest dużo miejsca żeby umieścić je po przeciwnych stronach - np M97 i M108, czy opis przy M42, nie mówiąc o Plejadach.
- Przy NGC7000 użyłeś symbolu galaktyki, choć masz oddzielny dla mgławic, jakoś to kole w oczy Wink
- Hihotki są oznaczone jako jedna gromada, zabrakło towarzyszki Wink

Co do samej idei, szaty graficznej i ogólnego wyglądu to zastrzeżeń brak  Wyszło super  Smile
Jak tylko go ładnie wydrukuje na jakimś kolorowym laserku, to będzie to mój główny atlas "terenowy" Smile
Pozdrawiam
Piotrek

Odpowiedz
Witam,
Dzięki za miłe słowa. Mapy tworzą się w wektorach, ale zrzucane są do jpg.
Postaram się sprawdzić możliwości przerzucania na jeszcze lepszą jakość plików wynikowych.
Co do mgłwic - to oczywiście NGC 7000 mnie też razi - to wszystko pozmieniam.
Na razie jest to tylko automatyczny zrzut bez żadnego szczegółowego ustawiania. Są tylko globalne ustawienia, po ktorych ustawieniu zrzucilem te wszystkie mapki klikając tylko: numer mapy, rysuj mapę i zapisz.
Plejady wrzucę na osobną mapę bo paskudnie tu się zlewają. Atlas w AstroJaWilu dziala dopiero od piatku i jeszcze nie zdążyłem żadnych indywidualnych ustawien wprowadzić. Wszelkie wskazowki typu : "brak obu chichotow" bardzo wskazane Smile

Uwzględnię w następnej edycji Smile
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości