Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STS-131
(13.02.10, 00:17)Matias link napisał(a): Regulamin mówi, iż manewr ten nie może się odbyć gdy temperatura spada poniżej 45 stopni F (ktoś to przeliczy? to chyba kilka stopni na plusie w C).

Te jednostki (°F, mile, jardy, stopy) potrafią nieźle wkurzyć. Dobrze, że mają choć normalne godziny... Wink
Pewnie większość o tym wie, ale na pewno nie wszyscy: radą na szybkie przeliczenie jednostek są google.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę 45 stopni fahrenheita w celsjusza
i mamy od razu wynik: 45 stopni Fahrenheita = 7,22222222 stopnia Celsjusza
Tak samo z milami, stopami, jardami itp.
Odpowiedz
Dzięki Radek Wink

(13.02.10, 08:26)astropl link napisał(a): Tylko jak to się ma do zeszłorocznych doniesień (fakt, że mało oficjalnych), o zmniejszeniu prędkości połączenia Sojuzów i Progressów do ~10 cm/s? Miały niby dokować nawet podczas wspólnej części misji STS/ISS. No, ale w kontekście sporo dłuższego, niż zwykle, wygaszania drgań kompleksu po połączeniu z Endeavourem, zapewne tamten pomysł zostanie zarzucony.

Ciekawe, nic o tym nie słyszałem.. myślę, że plan mógł paść po wystąpieniu tych nieokrzesanych drgań całej ISS po odpaleniu silników Zvezdy (podnosząc orbitę) w styczniu zeszłego roku. Wydaje mi się też jednak, że Amerykanie by się nie zgodzili na taką sytuację.
Odpowiedz
Discovery wystartuje nie wcześniej niż 5 kwietnia 2010 (za "Lotami kosmicznymi")
GG 8698011
Odpowiedz
22 lutego planowany jest przetransportowanie Discovery (rollover) do VAB, wyjazd na wyrzutnię (rollout) na 2 marca. To nam daje start 5 kwietnia. Do tego możliwe jest 10 dni opóźnienia, potem niestety tzw. beta angle cutoff.

W międzyczasie trwa załadunek Leonardo
[Obrazek: 2010-1768-s.jpg]

PS. Misja STS-135 nadal jest możliwa Wink
Odpowiedz
(18.02.10, 11:49)perian link napisał(a): PS. Misja STS-135 nadal jest możliwa Wink
Nie ukrywam, że chętnie bym popatrzył na nią Smile Zawsze to jakiś dodatkowy lot wahadłowca Big Grin
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
(18.02.10, 11:49)perian link napisał(a): PS. Misja STS-135 nadal jest możliwa Wink

A skąd ta informacja? Smile

Szkoda, że to się tak opóźnia, mam nadzieję, że wyrobią się w tym roku..

A wszystko przez anormalną pogodę na Florydzie Tongue
Odpowiedz

Czy aby na pewno? Mam dokładnie odwrotne informacje...
Waldemar Zwierzchlejski http://lk.astronautilus.pl
Odpowiedz
Eh... za szybko się ucieszyłem :-\
SW90/910, 80/400, EQ3, lidletka, DSLR Olympus E420, małpa SONY DSC-H20... polskiastrobloger.pl fb.com/hawkeyeastroblog
Odpowiedz
(18.02.10, 13:24)astropl link napisał(a): Czy aby na pewno? Mam dokładnie odwrotne informacje...

Słyszałem, że wraz z ogłoszeniem przez Boldena nowego kierunku rozwoju astronautyki załogowej 2 tygodnie temu, szansę na realizację STS-135 spadły bardzo mocno.
Odpowiedz
(18.02.10, 13:46)Matias link napisał(a): Słyszałem, że wraz z ogłoszeniem przez Boldena nowego kierunku rozwoju astronautyki załogowej 2 tygodnie temu, szansę na realizację STS-135 spadły bardzo mocno.

Szanse są minimalne, ale póki co misja jest technicznie możliwa. Tylko i aż tyle chciałem napisać ;P. Podobno nawet pieniądze by się znalazły (w ramach kwoty na zamknięcie programu STS). Oczywiście na razie nie ma zupełnie potrzeby takiej misji. Dlatego jej nie ma. Co innego, gdyby Falcon9 wybuchł na wyrzutni Wink (tak wiem, kiepski dowcip).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości