Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sojuz TMA-17
W załączniku jest mapka ukazująca dzisiejszą trajektorię i przewidywane miejsce lądowania. Ci który oglądali już trochę lądowań Sojuzów, wiedzą (i widzą Wink), że dzisiaj będziemy lądowali w innym miejscu - w tzw. strefie południowej. Normalnie ma to miejsce w niedużej odległości od Arkalyku, tego poranka jednak kapsuła będzie lądowania około 145 kilometrów na wschód od miasta Dzheskazgan.

Dzisiejsze lądowanie wspierane będzie przez 3 samoloty AN-12 oraz jeden AN-24 (jeden w zapasie), 12 helikopterów MI-8 (jeden w zapasie) oraz 6 wozów ratunkowych (standardowo jeden w zapasie). Z helikopterów (tyle zdołałem usłyszeć Tongue) 6 stacjonuje obecnie - w oczekiwaniu na lądowanie, w mieście Dzheskazgan, 4 sztuki w Karagandzie, a pozostałe 2 w Bajkonurze - te na wypadek lądowania po trajektorii balistycznej, kiedy ogromnej zmianie ulega miejsce dokowania (trasa chyba skraca się o kilkaset km).

Samoloty i helikoptery będą wypełniały swoje obowiązki we wszystkich przewidywanych miejscach lądowania, również tych po trajektorii balistycznej (ostatnie statki które tak nieszczęśliwie lądowały to TMA-1, TMA-10 i TMA-11).

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ruszyła ostatnia już relacja live z podróży Sojuza na Ziemię (relacja z lądowania).

Za około 10 minut będziemy mieli odpalenie do deorbitacji. Ja już do tego nie dotrwam.. Tongue
Odpowiedz
[Obrazek: 160328main_060110c.jpg]

Sojuz TMA-17 wylądował bezpiecznie

http://www.nasa.gov/home/hqnews/2010/jun...Lands.html

NewMan
Odpowiedz
Filmik z zamknięcia włazów pomiędzy Sojuzem, a ISS :

[yt=425,350]zHqqlcFfRV4[/yt]

Operacja oddokowania + genialne widoczki :

[yt=425,350]88EjbZ95T-I[/yt]
Odpowiedz
Szkoda, że nie na odwrót - zaćmienie Soyuza przez Łysego  ;D
A man can dream... Wink
Odpowiedz
(01.06.10, 21:43)Maquis link napisał(a): Ja tam czekam aż TJ wróci Wink
Pewnie już czeka na świeże owoce  ;D

No i się doczekał ;D Dostali jabłka.. Wink (3:46)

[yt=425,350]lslBglu98nQ[/yt]
Odpowiedz
Ach ta grawitacja no ale od czego pomocna dłoń kolegów po fachu

[Obrazek: 02062010_tma_17_landing_30.jpg]

i koleżanki

[Obrazek: 02062010_tma_17_landing_28.jpg]

A ta pani jeśli dobrze kojarzę to chyba Peggy A. Whitson??

Więcej zdjęć na: http://www.federalspace.ru/main.php?id=2&nid=10961
Odpowiedz
Na moje oko to Peggy Wink
Hehe, ale TJ'owi włosów narosło Wink
Odpowiedz
(03.06.10, 21:09)Maquis link napisał(a): Na moje oko to Peggy Wink
Hehe, ale TJ'owi włosów narosło Wink

Tak, to na pewno Peggy. Ja z kolei jestem w szoku jak Soichi wysoki jest Smile Ciekawe ile im przybyło cm...
Odpowiedz
(03.06.10, 22:38)Matias link napisał(a): Tak, to na pewno Peggy.

O fajnie. Pierwszy raz widzę panią Peggy po tym feralnym lądowaniu 19 kwietnia 2008.
Ale jak pomaga kolegom to myślę, że jest w dobrej kondycji.  Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości