Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
INTERNETOWA INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU
#1
W dniu dzisiejszym rozpocząłem prace nad pełną instrukcją obsługi AstroJaWil dostępną w internecie. Wielu uzytkowników programu ma podstawowe problemy z obsługą AJW i dlatego nieco łopatologicznie wyjaśniam co i jak działa w programie.

Na początek Rozdział 1 o instalacji, uruchomieniu i podstawowych ustawnieniach w programie. Ten rozdział powinien mieć opanowany każdy użytkownik AJW. Czy tak jest sprawdźcie sami.

http://www.astrojawil.pl/inst_ajw.htm
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
#2
Smile SmileWitaj Janusz
Wielkie dzięki, że robisz coś dla takich jak ja. Czyli nieprofesjonalistów.
Taka właśnie łopatologiczna instrukcja pozwoli pewnie wielu amatorom na pełne wykorzystanie możliwości Twojego wspaniałego programu.

teraz chwila o czym innym :
Dziś chciałem zaktualizować AJW14.10 i mi się nie udało . Robiłem wszystko
wg Twoich wskazówek i nic. Dlaczego ??

Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedz
#3
Pomiedzy 14.10 a 14.11 różnica jest wyłacznie w obserwacjach Słońca. Doszło tam wiele plikow i praktycznie jak masz 14.10 to używaj jej.
Następna 14.12 będzie już bez obserwacji Slonca, gdyz ta funkcja jest zbytnio szczegołowa i wydzielę ją już jako osobny program.
Tak więc jak masz 14.10 - to nic nie rób.
Natomiast jak przeoczyłeś kilka zmian, to lepiej wgraj nową pelną 14.11 i do niej przekopiuj folder prywatne ze starej wersji.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
#4
Janusz pomysł genialny! Bo tego brakowało (czasami nawet koneserom).

Tylko jedna uwaga - usuń ten obrazek z IE6.0 bo jak się patrzy na tą pseudostarą przeglądarkę sprzed wieku to aż żal serce ściska. Trzeba nieświadomych uczyć, że mamy 2010 rok zaraz a nie lata 90 w informatyce Tongue
A jeśli już musisz IE to 8 (bo niedługo będzie 9) a nie 6! To tak dla bezpieczeństwa wspólnego.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości