Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil_14
Skoro mowa o obserwacjach Słońca - trzeba by koniecznie napisać tutoriala do tego.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
(30.11.09, 13:20)Lukasz Wojtyniak link napisał(a):Skoro mowa o obserwacjach Słońca - trzeba by koniecznie napisać tutoriala do tego.

Zgadza się.

Ja dodałem w AJW tę funkcję i poprosiłem Tadka o napisanie instrukcji do tych obserwacji Słońca.

Wkrótce będę systematycznie umieszczał instrukcję do całego programu na swojej stronie.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
W ostatnich dniach był maly zastój na formu, ale ja nie prożnowalem - miałem dużo roboty, którą od stycznia zobaczycie.

Dni AstroJaWila w wersji 14 są juz policzone.

Program przechodzi gruntowne odchudzanie. I tak od Nowego Roku będzie AstroJaWil 15.

Obserwacje Slońca będą osobnym programem dla "słoneczników" Smile

Troszkę rozbudowałem mini Układ Słoneczny na głównej stronie - ostatnio spodobal mi się on.

[Obrazek: mimi_uklad2.gif]

Napisałem już instrukcję do AstroJaWila na 66 stron z ilustracjami z opisem najważniejszych funkcji programu. Od nowego roku będzie dostępny PDF.

Dla tych, ktorzy męczyli mnie, że nie znają wszystkich pojęć jakie używane są w programie, napisałem rownież broszurkę "Podstawy astronomii" na 30 stron (tez z ilustracjami). Również bedzie dostępny PDF.

Chciałbym także wydrukować te powyższe dwie pozycje jako książeczki. Może ktoś wie, gdzie najtaniej to wydrukować? Fajnie byłoby mieć to osobno w papierowej wersji.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Wydaje mi się, że sfinalizowałem już mój pomysł i wiele wskazuje, że AstroJaWil 15 wkrótce będzie gotowy.
Teraz potestuję go jeszcze i może jeszcze coś wychwycę.
W każym razie na głównej stronie jest parę zmian - szczególnie w drugiej części po kliknięciu w puste miejsce na głównej.
Rozbudowałem nieco Mini Układ Słoneczny i teraz podoba mi się on bardzo. Szybko widać, gdzie co jest na niebie i kiedy coś będzie. Dwoma kliknięciami ustawiamy dowolną opozycję złączenie, czy maksymalną elongację do 2048 roku.

[Obrazek: ajw_15_mini_us.gif]

Może zdążę na Sylwestra z Instrukcją do programu, "Podstawami astronomii" i samym programem.
Odpowiedz
Jednak w poprzednim poście wydawało mi się, że zakończyłem AJW 15.
Dziś już bardziej jestem tego pewny. Smile
Oto screen z ostatniej wersji programu:

[Obrazek: ajw_15_mini.gif]

W święta przygotuję nieco odchudzoną pełną wersję programu do nowego instalataora.

Chętni do testowania nowej wersji?
Odpowiedz
(24.12.09, 06:53)Janusz_Wiland link napisał(a):Chętni do testowania nowej wersji?
Oczywiście Smile Zawsze warto sprawdzić nowości i wychwycić ewentualne błędy przed premierą.
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
(27.12.09, 01:15)Kornel T. link napisał(a):Oczywiście Smile Zawsze warto sprawdzić nowości i wychwycić ewentualne błędy przed premierą.

Zgadzam się. Warto.
Wysłałem pliki mailem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości