Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prywatne obserwatoria na świecie - może inspiracja?
Międzynarodowy spis opracował p. Bill Arnet z USA. Pierwotnie zbierał materiały, bo sam postanowił zbudować  obserwatorium. Z czasem rozwinęło się to w pokaźne zestawienie na pożytek ogółu.
Nie sprawdzałem, czy jest tam ktoś z Polski, za dużo tego - jak dla mnie... Wink

http://obs.nineplanets.org/obs/obslist.html

Smile

Odpowiedz
Niezłe źródło wiedzy, kreatywność astroamatorów jest wielka! Smile
Odpowiedz
Z tego co widzę z Polski nie ma nikogo ale można oczopląsu dostać po dwudziestu nazwiskach. :Smile
Synta 8 , prawie moja Smile
Odpowiedz
Wprawdzie Czechy to bliski "świat " , ale chłopaki też nie próżnują... Smile
Sympatyczny Ludek Hamr na dachu domeczku gospodarczego postawił sobie własnymi siłami coś takiego. Jak pisał, kosztowało go to cca 1500 zł.

Specjalizuje się na foto planet i Księżyca.

[Obrazek: Fotografie+0131.jpg]

[Obrazek: Fotografie+0132.jpg]

Smile

Odpowiedz
Witam,

W ostatnim czasie wzrasta ilośc prywatnych zdalnych obserwatoriów. Możeby tak pomyslec i opracowac wspolnymi silami 1 swiatowej klasy (amatorskiej) obserwatorium do zdalnego fotografowania nieba?
Pozdrawiam
Napoleon
Odpowiedz
(10.10.10, 14:10)napoleon link napisał(a): Możeby tak pomyslec i opracowac wspolnymi silami 1 swiatowej klasy (amatorskiej) obserwatorium do zdalnego fotografowania nieba?
Pozdrawiam
Napoleon

Ponieważ takich obserwatoriów jest cała masa nie będzie to już pierwsze, po drugie cały setup to około kilkadziesiąt tysięcy złotych i to licząc skromnie...
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Kiedy byłem w Niemczech pewien  niemiec pokazał mi swoje obserwatorium ,szczęka mi opadła,na moje stwierdzenie że musiało to kosztować grubą kasę odpowiedział po prostu przecież  pracuję.Ja też pracuję tyle że w polsce
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości