Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Towarzystwo Polskiej Agencji Kosmicznej Tuż Tuż...
Również popieram pomysł wiki, to dobra myśl, z ust mi ją wyjąłeś Smile

Zatem jak Panowie, warto byloby założy osobny wątek dotyczący raportu oraz wiki.
Sądzę natomiast by z góry założyc zastosowanie takiej wiki, tak by cały czas widziec cel projektu, inaczej boje się że jeśli zajmiemy się zbyt wieoloma rzeczami na raz, to gdzieś po drodze się pogubimy  i wszystko się rozleci.

Chodzi mi o pewną wynikowość, robimy jedno by osiągnąć drugie, drugie robimy po to by osiągnąć trzecie, i tak dalej, i dalej, aż wylądujemy na Księżycu. Kumacie tę rumbę??

Nie wiem czy zauważyliście, ale ta zasada przyswieca mojemu działaniu, zdając sobie sprawę z tego że jesli nie będzie za nami stała formalna organizacja astro, nie ma sensu wychodzic dalej z z projektem chocby nagrody astronautycznej, i jak widac narazie się nią wstrzymuję. Wpierw należy miec solidny fundament a potem działac dalej. Stąd moje usilne zabiegania, o powołanie, czy Federacji, czy Towarzystwa czy jak zwał tak zwał. Jesi nie będzie wyjścia to się rewolucję w PTA zrobi by miec jak najwięcej swoich ludzi na stanowiskach kierowniczych. Tak czy owak, by robic rzeczy formalne, trzeba miec formalny charakter. Inaczej w dalszym ciągu zostaniemy bezimiennymi pasjonatami, dłubiącymi gdzies tam w przestrzeni, czy przy space-techu, czy przy www, czy przy piwie Smile
Bezimiennosc, brrrrrrrrr, mnie to działa na wyobraznie,  aż mi ciarki po plecach przeszły.
Odpowiedz
(22.10.09, 00:55)mauzer link napisał(a):Sądzę natomiast by z góry założyc zastosowanie takiej wiki, tak by cały czas widziec cel projektu, inaczej boje się że jeśli zajmiemy się zbyt wieoloma rzeczami na raz, to gdzieś po drodze się pogubimy  i wszystko się rozleci.

Myślę że to bardzo ważne spostrzeżenie! Powinno być z góry wiadomo jakie informacje i w jakiej formie trafiają na wiki, a jakie na forum czy na kosmonautę.net
Odpowiedz
(22.10.09, 09:19)widgetung link napisał(a):Myślę że to bardzo ważne spostrzeżenie! Powinno być z góry wiadomo jakie informacje i w jakiej formie trafiają na wiki, a jakie na forum czy na kosmonautę.net

Ależ to naprawdę proste:
1. forum - miejsce na komentarze i opinie oraz najnowsze wiadomości, w tym i te niepotwierdzone
2. kosmonauta - aktualności, relacje, informacje o wydarzeniach (po części zazębia się z forum - co jest naprawdę dobrą sprawą, gdy trzeba szybko napisać o jakimś wydarzeniu)
3. wiki - wiadomości w formie encyklopedycznej (łącznie z tymi mniej 'atrakcyjnymi'), bez rozbudowanych komentarzy oraz nacisku na sprawy aktualne. W ten sposób można bez problemu wykorzystać linki z forum i kosmonauty. W momencie startu, wiki od razu ma całkiem dużą bazę informacji, które pozwalają ograniczyć stopień pracy.

Oczywiście, pewne zazębienie pomiędzy poszczególnymi elementami istnieje, co w praktyce może oznaczać miej roboty (np 'więcej informacji pod tym linkiem' i problem z opisem z głowy).

Kończąc tą część wikową, pozwolę sobie napisać, że aktualnie w kilkuosobowym gronie dyskutujemy teraz szybko nad stroną techniczną takiego pomysłu, czyli generalnie spraw organizacyjno-techniczno-wyglądowych. Sądzę, że wyniki powinny być znane całkiem niebawem. Wtedy informacja zostanie przekazana na forum razem z ewentualnym harmonogramem prac.

Mauzer, napisałeś:
Cytat:nie ma sensu wychodzic dalej z z projektem chocby nagrody astronautycznej, i jak widac narazie się nią wstrzymuję
osobiście tego nie rozumiem. Od roku piszesz i mówisz o tej nagrodzie, nawet wstępny regulamin-założenia napisałeś i nagle się robi cisza? Moim zdaniem to raczej brak konsekwencji i wynikowości. Udzielasz się przecież w lokalnej małej organizacji o charakterze edukacyjnym, więc masz chyba potrzebne zaplecze do dalszej pracy.

Osobiście proponowałbym, abyś dalej pomysł rozwijał, choćby w ograniczonym zakresie, bowiem jeśli chciałbyś rzucić się na 'głęboką wodę' od razu, to może się okazać, że jest wiele problemów natury organizacyjnej czy technicznej. Coś podobnego z problemami jakie wystąpiły przy konkursie NASA, kiedy to dzieciaki notorycznie uzyskiwały odpowiedzi na tym forum na pytania a organizatorzy, pomimo informacji z naszej strony, nie chcieli nawet sprawdzić co się dzieje...
Odpowiedz
(22.10.09, 09:39)kanarkusmaximus link napisał(a):Mauzer, napisałeś:osobiście tego nie rozumiem. Od roku piszesz i mówisz o tej nagrodzie, nawet wstępny regulamin-założenia napisałeś i nagle się robi cisza? Moim zdaniem to raczej brak konsekwencji i wynikowości. Udzielasz się przecież w lokalnej małej organizacji o charakterze edukacyjnym, więc masz chyba potrzebne zaplecze do dalszej pracy.

A broń Panie Boże, pisząc że nie ma sensu wychodzić dalej z nagrodą astronautyczną, nie napisałem o zakończeniu projektu, nadal nad nim pracuje, cały czas piszę dokładny regulamin który by się 3mał kupy i cenzura... Przy okazji piszę też list do uczelni w związku z nagrodą, coby zachęcić do zaangażowania się w projekt.

Wstrzymanie polega na tym, że póki co, projekt ów nie wyjdzie po za fazę teoretyczną, zastanawiam się, i obawiam czy z lokalnym stowarzyszeniem o charakterze edukacyjnym będzie chciał ktoś w ogóle rozmawiać??

Konsekwencja jest, i wynikowość jest, być możne się pesymizmem od kogoś na forum zaraziłem Tongue <joke>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości