Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Surówka" CP4500
Panowie!
Zdaję sobie sprawę, że więcej nic się chyba nie da wycisnąć bez prowadzenia, ale chcę spróbować stackownia. Dlatego proszę o słówek kilka - jak przygotować fotki do tego, no i może dwa podstawowe słówka o Registaxu - co i jak... najlepiej tak... tego nie rób, bo... musisz tamto... itd...
Jutro wywalam na wakaje pod czarne niebo i chciałbym strzelić parę fotek z przygotowaniem do późniejszego stackowania, dlatego proszę o pomoc!
pozdrawiam
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz
gwiazd nie postackujesz niestety w registaxie...

potrzebujesz do tego inny program: RegiStar (http://www.aurigaimaging.com/registar_details.html) - na podstawie pozycji gwiazd potrafi obrócić zdjęcie, zmienić rozmiar i poprawić dystorsję tak aby dwa (lub więcej) zdjęć do siebie dopasować - potem można je np. skalibrować kolorystycznie (jeśli się nie pokrywają) i w różny sposób zestackować - np. dodać, uśrednić itp...

możesz też złożyć zdjęcia w zwykłym p-shopie lub corel photo paint, ale tylko wtedy, gdy będą pokrywały mniej więcej ten sam obszar nieba (żeby dystorsja nie dochodziła do głosu, a tylko obrót i przesunięcie)

rzecz jasna można też skorzystać z iris (da się, próbowałem, ale nie jest to takie łatwe i wymaga sporo czasu jeśli zdjęcia nie pokrywają mniej więcej tego samego fragmentu nieba)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Bartolo dzięki i uciekam na wakacje.
Pozdrawiam wszystkich .
Do usłyszenia za jakiś czas.
www.astronoce.pl - TESTY SPRZĘTU www.astroexpo.pl - GALERIA ASTROFOTOGRAFII
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości