Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NGC 6992 - ta ładniejsza część Veila
Ta druga mi się jakoś mniej podoba Smile Efekt w sumie 3 nocek, z czego dwie to było Ha (jeszcze w lipcu), a jedna to LRGB na zlocie w Belęcinie. Sumarycznie 8h naświetlania, co pomału zaczynam uważać za normę. Obróbka robi się za to coraz trudniejsza... niedługo chyba będę malował pędzlem w PS'ie Smile

[Obrazek: ngc6992_s.jpg]

Pełna rozdzielczość i informacje o zdjęciu.

Mimo, że nie przepadam za mgławicami emisyjnymi to te włókienka akurat mi przypadły do gustu. Niewątpliwie jednak najfajniej Veil wygląda w narrowbandzie.

Pozdrawiam
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Eeee no ładnie.
Ten montaż kręcący się w dzień też naświetlał Veila?  Big Grin

Pozdro
Adamo
Adamo    http://allsky.pl
Odpowiedz
Nareszcie skończyłeś. Juz myślałem że nigdy tego nie pokażesz  ;D
Mak 182/2700, FSQ-106 N, SBIG STL-11000 M, Officina Stellare Veloce RH200, EM-200. 52°25’ N   21°10’ E www.astrofun.pl
Odpowiedz
Ładne!  Smile

Aktualnie używasz SynScana HEQ5, tak? Zadowolony jesteś z niego?  ;D
Odpowiedz
Używam konkretnie HEQ5 SynTrek - jestem zadowolony, choc wiadomo mogłoby być lepiej (mam na myśli obsługę GoTo przez EQMODa). Prowadzenie natomiast do takiej ogniskowej jaka foce jest w zupełności wystarczające.
Odpowiedz
Ponownie podszedłem do obróbki tego zdjęcia (patrz pierwszy post tego wątku), gdyż coś było zdecydowanie nie tak. Złożyłem od nowa w Pix'ie, poprawiłem tło, oraz postarałem się zróżnicować kolory gwiazd. Myślę, że jest dużo lepiej Smile
Odpowiedz
szkoda że nie zostawiłeś starej wersji - masz gdzieś na www??
ja wczorajszym wieczorem zacząłem się przebijać przez tutki o Pixie - wszystko ładnie cacy ino po digital developmencie wszystko wylazło mi czerwone  ???
hmmmmm...
Odpowiedz
a jednak coś poszło nie tak, gwiazdka z jednej strony jest czerwona z drugiej zielona....
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości