Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tadeo i apo za 240 euro (?)...
(15.07.09, 19:02)grzybu link napisał(a): Jakby to było FPL-53 to teoretycznie korekcja byłaby lepsza niż w tańszych ED 100 f/7. Czyli do wizuala wypas.

nawet dużo tańszych
ostatnio już prawie zamówiłem EDka 120/900 z Chin za całe 238€  :o
hmmmmm...
Odpowiedz
(16.07.09, 07:24)Tadeopulous link napisał(a): nawet dużo tańszych
ostatnio już prawie zamówiłem EDka 120/900 z Chin za całe 238€  :o

co cię powstrzymało?

Mak 127 + Petzval 127 + Giro Mount Celestron 7x35 Fov 10 st. Hyperion Zoom 8-24mm
Odpowiedz
wycofałem się z transakcji bo
1. wypłukałem wszystko co miałem pochowane po skarpetach na samochód (;D Wink ;D można żyć z jedną nerką  ;D Wink ;D)
2. nie zrobiłem jeszcze ani jednej dobrej foty z ED80 więc zmiana sprzętu - to tylko czysta pogoń za gadżetami
3. jestem przekonany że od razu czekałaby mnie wymiana montażu - moja Celina pewnie by nie pociągnęła takiej masy rzeczy do foto
więc kolejny wydatek i to już nie taki mały

goście są bardzo komunikatywni - tu macie linka - to żadna tajemnica wiary

http://wycdjj.com/productlist.asp?csort_id=154&page=7

masa rzeczy - wystarczy sie zarejestrować - i już masz zniżki - ja kliknąłęm tą jedną rurę Oriona 120ED i już za dwa dni
chińczycy założyli mi numer sprawy - że zapakowane i czeka na wysyłkę i tu mam namiary na przesłanie kasy itd

bardzo miło i rzeczowo - angielski nienaganny więc nie ma problemów z dopisaniem się  ;D
hmmmmm...
Odpowiedz
podsumowując - nawet jak dowalą z 50% podatków to i tak wychodzi ci 1500 zł  :o

tylko że mocno odjechałem od tematu głownego wątku
przepraszam za OTa
hmmmmm...
Odpowiedz
     Czołem... Big Grin

nowsza ciekawostka też bym chciał
z ciekawości popatrzyłem  i rozważałem  możliwości,
raczej będę chodził w stringach  ;D Big Grin ;D Big Grin,
albo może będę kupiony za 120-kę  z damy,
oooo    jeszcze coś znalazłem mam kilka worków zgniecionych puszek po piwie i zostają wyduldane osobiście, skąpy jestem  ;D ;D noo właśnie ile ilitrów wyduldałem  ? hymmm czy to jest liczba porównywalna  w Euro ?

Pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz
FPL-51 jest w Megrezie 110 ED (którego posiadam). Megrez na pewno przegrałby bezpośrednie porównanie z tripletem fulorytowym, ale szkło FPL-51 jest IMHO ok. Zresztą na CN jest  trochę wątków na ten temat i są zdjęcia - aberracji nie ma.
Odpowiedz
Aberracja chromatyczna przy tym szkle wyjdzie mniej więcej wielkości 2x krążek rozproszenia. Czyli nieco więcej niż dla 100 f/7. W wizualu pewnie różnicy specjalnie widać nie będzie, szczególnie biorąc pod uwagę, że sam krążek rozproszenia będzie mniejszy.
Odpowiedz
(17.07.09, 07:24)Tadeopulous link napisał(a): goście są bardzo komunikatywni - tu macie linka - to żadna tajemnica wiary

http://wycdjj.com/productlist.asp?csort_id=154&page=7

masa rzeczy - wystarczy sie zarejestrować - i już masz zniżki - ja kliknąłęm tą jedną rurę Oriona 120ED i już za dwa dni
chińczycy założyli mi numer sprawy - że zapakowane i czeka na wysyłkę i tu mam namiary na przesłanie kasy itd

bardzo miło i rzeczowo - angielski nienaganny więc nie ma problemów z dopisaniem się  ;D
Kurcze, tak tanio, że aż niewiarygodnie... Ile chcieli za przesyłkę do PL?
Odpowiedz
wyjechało mi mejle z cenami z łączym kosztem za przesyłki
macie linki napiszcie do nich - nic łatwiejsZego

liczyłem ostatnio obciążenie - wypada sama tuba ponad 4,8 kg więc na mój montaż za dużo
kolejna rzecz to poklikałem w necie - Orion (o ile to jest Orion) ma szkła FPL-53

hmmmmm...
Odpowiedz
Śledzę wątek.....ciekawe czy znajdzie się  ktoś  odważny  i kupi tego chińskiego Oriona...
frugosław
N 51.34'47,76   E 20.34'28,14
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości