Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil - aktualizacja
Przydały by się automatyczne aktualizacje ISS i Iridium ale to chyba już grubszy orzech do zgryzienia.
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
(19.07.09, 21:05)tafig link napisał(a): Przydały by się automatyczne aktualizacje ISS i Iridium ale to chyba już grubszy orzech do zgryzienia.

Mogę to zrobić np. dla jakiejś jednej lokalizacji, ale jestem prawie pewny, że większość automatycznie wciśnie aktualizację i wczyta ISS i Iridium nie dla swojego miejsca. Na to widzę minimalny środek zaradczy, aby na starcie okienka wyboru były puste i chcąc cokolwiek aktualizować, trzeba będzie świadomie zaznaczyć ten kwadracik i ... chyba tak zrobię.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Jak sobie pomyślałem tak zrobiłem.
Zmodyfikowalem Aktualizatora tak, aby kwadraciki przy dodatkach były puste, aby każdy musial pomysleć co chce aktualizować.
Poprawiłem opis klawisza aktualizacji nowej wersji, aby nie zapomnieć wyłączyć ptzrdtem glównego programu AJW.

Niestety, ten plik aktualizatora jest jedynym plikiem, który sam siebie nie moze zaktualizować, więc tradycyjnie trzeba samemu wgrać plik Aktualizacja.exe do folderu głownego programu AJW.

Tu jest link do pobrania tego nowego aktualizatora - gorąco namawiam do zainstalowania go.

http://www.astrojawil.pl/aktu/aktualizacja.rar

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Testowałem ostatnio wprowadzone zmiany - wszystko działa bez zarzutu.

Zaś jeśli chodzi o aktualizacje ISS czy flar dla danego miejsca zamieszkania to uważam, że żadnym problemem jest samemu ręcznie wkleić dane z Heavens Above. Kwestia ta i tak jest już wystarczająco zautomatyzowana.
Odpowiedz
Dzisiaj jest nowa aktualizacja:  2009 07 23 a

Jest nowa wersja programu 12.12c - z poprawionymi Obserwacjcmi Słońca.
    Dodalem [Rozdzielczość] do menu uruchamianego prawym przyciskiem myszy.
    Moja koleżanka wprowadziła sobie poziomą rozdzielczość 500 pix i ... juz nie mogla tego poprawić. Teraz juz w kazdym momencie będzie mozliwośc ustawienia prawidlowej wartości.

Odpowiedz
NOWA AKTUALIZACJA  z dn 2009 07 26

DODATKI - pliki (5 szt) z ustawionymi parametrami wydruków

NOWA WERSJA 12.14,  która po kliknięciu w panel Aktualizacji wyświetla plik z informacjami jak należy aktualizować program.

Plik ten jest dostepny ogólnie pod adresem:
http://www.astrojawil.pl/aktu/ajw_aktu_info.pdf

Odpowiedz
NOWA AKTUALIZACJA - wersja 12.15.
Wczoraj zauważylem, ze w nocnych wydrukach map nie wyswietlają sie opisy gwiazd i mgławice. Poprawilem i mamy nową wersję 12.15.
Odpowiedz
Przymierzam sie juz na poważnie do wprowadzenia angielskiej wersji językowej AstroJaWila  i w związku z tym widzę konieczność umieszczenia w wyborze miejsca obserwacji podania strefy czasowej. W tym przypadku muszą ulec zmianie pliki ze współrzednymi miast.

Jeśli ktoś z Was dodał ręcznie swoją lokalizację - to proszę o przesłanie jej do mnie maliowo (nazwa + współrzędne) , a umieszczę ja w podstawowej bazie programu.
Odpowiedz
NOWA AKTUALIZACJA    2009 07 29

A w niej :

Nowa wersja AstroJaWil 12.16
- zmiana plikow z miejscami obserwacji. Dodalem strefy czasowe do każdego miejsca.
- zmieniłem nagłówek w Horyzoncie, Okolicach i Widnokręgu - widac tam teraz czas UT i aktualny czas urzędowy (zimowy lub letni).
- ponieważ na pólkuli południowej gwiazdy gorują na pólnocy, więc przedłużyłem w Horyzoncie południk także na północną stronę.
- dodalem do pliku czasyjd.txt daty zmian czasu zimowego na letni ( i odwrotnie) aż do końca dzialania programu - czyli do 2048 roku.
- inne poprawki kosmetyczne 

W sumie wyszło 11 plikow ok 6,5 MB

w DODATKACH pojawił sie nowy plik AKTU.TXT na sierpien 2009 od Krzyśka Mroza uzupelniony przeze mnie o zakrycie gwiazdy przez Jowisza w dniu 3 sierpnia.
Ten plik warto wgrać 31 lipca.

Uwaga przez najbliższy czas nie bedzie więcej aktualizacji - udaję sie na urlop.

Po urlopie zabieram się za angielską wersję AstroJaWila.
Dobrze będzie jak jeszcze coś wylapiecie w programie przez te najbliższe dwa tygodnie.

Tradycyjna nakładka do ręcznego wgrania na 12.12 jest takze tutaj:
http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_12_16.rar

Odpowiedz
Dla porządku podaję, iż najnowszy pełny instalator programu na wstronie www.astrocd.pl w tradycyjnym miejscu :
http://www.astrocd.pl/index.php?id=12&id2=&kat=2
uwzględnia juz wszystkie dotychczasowe zmiany. Jest to wersja 12.16
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości