Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil - aktualizacja
Witam.

Łukasz Wojtyniak i Coremeil ciagle męczył mnie o automatyczną aktualizację programu.
No i jest jej pierwsza wersja.

Od Wersji 12.11 mamy mozliwość aktualizacji dowolnych plików tekstowych, których jest cała masa.

Jak to się robi - opisuję poniżej.

[Obrazek: ajw_1211_obr.gif]

1. Patrzymy na datę aktualizacji i klikamy na przycisk [net] i coś tam mrugnie w kompie, ale na dysk zostanie zapisany z sieci plik z danymi co i gdzie należy przekopiować (nie martwcie się - program za nas to zrobi). Jeśli data będzie inna (świeższa) to znaczy, że wrzuciłem jakieś pliki do zaktualizowania.

2. Klikamy na [akt] i tutaj juz widzimy co ma się zaktualizować. W kwadracikach mozemy sobie odznaczyć te pliki, ktorych nie chcemy aktualizować.
Po wciśnięciu : [Aktualizuj] czekamy kilka-naście sekund, aż okienko to zniknie, co bedzie dla nas sygnałem, że dokonala się aktualizacja.

3. Aby ona była na pewno widoczna w programie to jako ostatnią czynność wykonujemy restart programu przyciskając [rst].
Dla leniwych, którzy nie wysłali mi widokowki i tym samym nie maja kodu rejestracyjnego przy tej aktualizacji będa musieli gasić kilka razy okienko rejestracyjne, ale nie ma to wplywu na działanie aktualizacji i programu. 

Nakładka na program AstroJaWil 12.10 do wersji 12.11 jest tutaj:

http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_12_11.rar

Po rozpakowaniu wszystkie pliki należy wrzucić do glównego folderu programu.

W tym wątku bedę informował o kolejnych aktualizacjach do programu
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Aktualizacja pierwsza z dnia  2009 07 14

Do wrzucenia w program są pliki :

AKTU.txt - aktualności KRZYŚKA
KOMETY.txt - orbity komet
GALSAT_2009 - zjawiska w księżycach Jowisza
GALSAT_2010 - zjawiska w księżycach Jowisza

Uwaga, jeśli masz już swój plik aktu.txt, ktorego nie chcesz aktualizować - odznacz leżący przy nim kwadracik.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Dziś rano rozszerzyłem okienko aktualizacji o opis plików, które bedą zamieniane.
Będziecie widzieli co dodaję i jak tę zmianę zobaczyć w programie.
Jak wrzucę pliki na serwer to dam znać.
Odpowiedz
Dziś od 10:30 można pod linkami z pierwszego postu znaleźć nową wersję programu z opisami plików, które będą wymieniane.

Zachęcam teraz jeszcze raz do pobrania nakładki na program AstroJaWil 12.10 do wersji 12.11, która jest tutaj:

http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_12_11.rar

Aktualny plik 12_12 poniżej
Odpowiedz
Trzeba przyznać, że nowy feature jest naprawdę przydatny i właśnie tego mi było trzeba! Smile Wprawdzie to żaden problem pobierać nowe pliki z kometami czy aktu z witryny, ale jakże wygodne jest korzystanie z aktualizacji, które na dodatek informują, kiedy są do pobrania nowe obiekty.
Bardzo dobrze, że pojawiło się też info odnośnie aktualizowanych plików (tyle że obecnie z "krzakami" tj. brakuje niektórych polskich znaków: ą, ł, ż, ś; zaś litera "ó" jest pokazana dobrze).
Normalnie czuję się, jakbym korzystał z Windows Update w Win7 Wink

EDIT: Dodam, że po użyciu na ekranie głównym przycisku "zwiń/rozwiń" w przypadku monitorów 5/4, przyciski "net, akt i rst" zasłaniają przycisk "edytuj linki".

Załącznik 1 - wygląd po użyciu "zwiń/rozwiń".

Załączone pliki
.png   err1.png (Rozmiar: 9.84 KB / Pobrań: 270)
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
Kornel.

W następnych opisach nie będzie już "krzaczków", które wynikają stąd iż ten tekst pisałem na kompie w pracy i tutaj jest jakieś inne kodowanie.
Dziś wieczorem będzie nowy plik z "dodatkami" i opisem i naprawię te ogonki.
Mam nadzieję przy okazji tych aktualizacji zwrócić Wam uwagę na przydatność pewnych funkcji AstroJaWila, których większość nie używa, ale ... to wieczorem Smile
Odpowiedz
Panie Januszu, a czy przez moduł aktualizacji jest możliwa dystrybucja głównego pliku .exe programu, żeby wprowadzać drobne korekty w ramach "małych" wydań np. 12.11 -> 12.12 itd.?

(15.07.09, 11:32)Janusz_Wiland link napisał(a): Mam nadzieję przy okazji tych aktualizacji zwrócić Wam uwagę na przydatność pewnych funkcji AstroJaWila, których większość nie używa, ale ... to wieczorem Smile
Świetna sprawa i okazja do lepszego poznania programu. Przy okazji aktualizacji można też zwrócić uwagę że np. jest dostępny update całego programu do "dużego" numeru np. 12 -> 13.

A tak w ogóle to wydaje mi się, że przy okazji kolejnej większej aktualizacji programu mógłby pan jakoś ten moduł aktualizacji bardziej zaznaczyć na głównej stronie.
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
(15.07.09, 11:55)Kornel T. link napisał(a): Panie Januszu, a czy przez moduł aktualizacji jest możliwa dystrybucja głównego pliku .exe programu, żeby wprowadzać drobne korekty w ramach "małych" wydań np. 12.11 -> 12.12 itd.?
Świetna sprawa i okazja do lepszego poznania programu. Przy okazji aktualizacji można też zwrócić uwagę że np. jest dostępny update całego programu do "dużego" numeru np. 12 -> 13.

A tak w ogóle to wydaje mi się, że przy okazji kolejnej większej aktualizacji programu mógłby pan jakoś ten moduł aktualizacji bardziej zaznaczyć na głównej stronie.

Kornel.

Już wymyśliłem jak zrobić także małe aktualizacje głównego pliku exe programu i innych jeśli będzie to konieczne. Musze tylko doczytać jak zrobić jeden "chwyt" i już to sie wkrótce stanie.

Faktycznie może warto bardziej zaznaczyć ten moduł aktualizacji. Wieczorem popracuję nad tym.
Odpowiedz
UWAGA.

Sprawdzilem nową wersję programu AstroJaWil 12.12

Aktualizacje działają tak jak chciałem.

Nakładka na wersję 12.10:
http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_12_12.rar
Odpowiedz
Udało mi się dzisiaj nawet wstawić do nowej wersji zautomatyzowaną aktualizację prócz samych dodatków tekstowych także i możliwość szybkiego i łatwego aktualizowania nowej wersji programu.

Tę ostatnią nakładkę - wersję AstroJaWil 12.12 musicie ostatni raz wgrać ręcznie z pliku z poprzedniego postu i wgrac to do głównego folderu programu.

Następne wersje bedziemy wgrywali już tylko korzystając z samego programu wg wskazówek poniżej.

W wersji 12.12 nastąpiły zmiany w lewym gornym rogu na głównej stronie.

[Obrazek: ajw_1212_obr.gif]

Powyżej widać datę starej aktualizacji  2009 01 01.

[Obrazek: ajw_1212_obr2.gif]

Po kliknięciu [sprawdź w sieci] jesli wrzuciłem na serwer jakąś nową aktualizację, to pojawi się świeższa data i tutaj mamy 2009 07 15.

http://www.astrojawil.pl/foto11/ajw_1212_obr3.gif

Po kliknięciu na [aktualizuj] mamy nowe okienko, w którym mamy możliwość :

1. wybór dodatku do aktualizowania - zaznaczamy bądź nie kwadracik przy pliku, a w prawym okienku możecie przeczytać co ten plik daje po aktualizacji. (Przy okazji polecam w tej aktualizacji z 2009 07 15 plik strony_kat_07.txt z linkami do piosenek, które lubię Smile

2. Aktualizacja nowej wersji programu - przycisk będzie dostępny jeśli takowa nowa wersja będzie w sieci. Na dziś (15.07.2009) nowej wersji do aktualizacji w programie nie ma. Ostatni raz trzeba recznie rozpakować do głównego folderu z linku w poprzednim poście.
Ale jeśli bedzie możliwość zainstalowania nowej nakładki - to klawisz ten będzie dostępny i PRZED samym KLIKNIęCIEM w niego KONIECZNIE TRZEBA BęDZIE ZAMKNĄć GŁÓWNA STRONę ASTROJAWILA - bo trudno nadpisać nową wersję, jeśli ta jest aktualnie włączona

Za jakiś czas jak już część z użytkowników będzie miało tę wersję 12.12 to spróbujemy tej nowej aktualizacji .

Zapraszam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości