Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obserwatorium Astronomiczne Gdańskiego Gimnazjum Autonomicznego
Obserwatorium powstanie jako wspólny obiekt z nowym Krytym Basenem. W tym roku zaczyna się budowa. Ale jeśłi sie wnajbliższym czasie uda pozyskać inwestora to może powstać jako odzielny obiekt. W ciągu miesiąca dwóch wszystko sie sprecyzuje.
Odpowiedz
Dokładnie jak pisze Kanarkus, pytam bo na własne oczy widzieliśmy 'dzieło' tej firmy na Żurawiej Górze pod Fromborkiem, które w zasadzie działa jak antyreklama.
Odpowiedz
Największy napis jaki będzie to Żagańskie Obserwatorium Astronomiczne. Firmy, zależnie od kosztów projektu, będą musiały przejść przez komisję przetargową.

Osobiście widziałem kopułę z Opola na Centrum Handlowym. Trudno mieć coś do zarzucenia. Choć napewno stare wykonania mają swoje wady. Musze jednak mieć  atesty nawet na żywicę do kopuły. To nie jest prywatna inwestycja, że mogę sobie klecic na podwórku wg własnego uznania.

Każde uwagi forumowiczów są dla mnie bardzo cenne.
Odpowiedz
Noo ... Piękne lustro. Ale wiadomo co jest tego przyczyną. Dlatego nie kupuję teleskopu innego jak renomowanej firmy.

Sam pamiętam swoje lustro co się z nim działo po jakimś czasie eksploatacji. Teraz są na to metody, ale zawsze trzeba wracać do tematu.

To jest rada z której warto skorzystać. Wielkie dzięki.
Odpowiedz
Piękne inicjatywy szkoda że w moim regionie nie ma takich obiektów popularyzujące astronomie wiec chyba dlatego jest nas tak mało (chyba).

Swoja droga piękny sprzęd.

Aby więcej takich inicjatyw w naszym pięknym kraju Polsce.

pozdrawiam

Krzysztof
synta N130/900 na EQ2(SPRZEDAM-PW)
Odpowiedz
jpatka - to dobrze, że jeszcze nie doszło do przetargu. Generalnie chodzi o to, aby powstrzymać się przed wyborem "yellow U", widzieliśmy ten sprzęt na właśne oczy - jak napisał Maquis - i naprawdę, żal dup* ściska, że w "naszym pięknym kraju" (Tongue) żyją wampiry, które wciskają taki kit i gów**..
Odpowiedz
Może dopiszę, żeby było jasne. Ja nie chcę nikogo oskarżać ani wchodzić w szczegóły, ale wykonanie tego sprzętu stało na bardzo niskim poziomie. I na takim komentarzu poprzestańmy.
Odpowiedz
Huh  Big Grin
Chyba wybrałem złe gimnazjum ^^ Chociaż dość często robimy wypady w teren ze sprzętem i nauczycielem fizyki (genialny koleś). Ale już za późno Tongue
www.poltegrup.edu.pl <- Forum fizyki teoretycznej, astronomii, etc. - SZUKAMY EKIPY
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości