Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testy Synta 150/750 w warunkach polowych
Wreszcie nastąpił ten dzien.po 6 latach obserwacji optisanem 76/760 mam synteSmile kupilem ja od kolegi z forum.paczki przyszly 2.jedna to teleskop a druga montaż geodezyjny. Co do montażu.to bardzo dobry solidny statyw.teleskop leży na nim idealnie ale zeby go umocowac musiałem troche pokombinowaćSmileale w koncu sie udało.kolo 21 przyszedl czas na pierwsze swiatlo.padło na saturnaSmilewidok w okularze 4 mm byl szokujący.piekne pierścienie i tytan bardzo blisko tarczySmilemusze dokupić jakiegos barlowa zeby wycisnąć jeszcze wiecejSmilekiedy sciemnilo sie do konca postanowiłem wypróbować siłę teleskopu.wybór padł na m13.i tu kolejne mile zaskoczenie.w okularze 12 mm widoczne gwiazdy na obrzeżach a w 4 mm wyraźnie widoczna struktura gromady.widok byl super i ostrość tezSmilepo tym nadeszła pora na m57 w lutni.przy 140 razach widoczny piekny owalny pierścień z ciemniejsza dziura w środkuSmile z galaktyk zobaczyłem m81 i m82. Pieknie widoczne obie w okularze 25mmSmilez braku czasu musiałem zakończyć obserwacje.jutro planuje odwiedzić łańcuch markarianaSmilei m51 w wielkiej niedźwiedzicy.ogolnie teleskop wycenian na szóstkęSmilepolecam każdemu miłośnikowi astronomii gdyż porównanie cena jakość stoi na wysokim poziomie.pozdrawiam.dalsze obserwacje bede tu publikować dopełniając recenzje.widok m13 w tym teleskopie wart jest każdej wolnej chwili pod rozgwiezdzonym niebem
oglądając niebo daje z siebie wszystko SW 150/750 montaż geodezyjny 15kg Smile , lornetka 20x50, luneta56/250, optisan 76/750, nikon coolpix l11
Odpowiedz
Cieszymy się razem z Tobą. Jednak tej krótkiej notatki na temat swoich pierwszych spostrzeżeń, fatalnie zresztą zredagowanej, nie powinieneś nazywać recenzją.

Tu masz tekst zasługujący z pewnością na takie miano:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=13570.0
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
El_Capitano to naprawdę super opinia. Myślę ze jak Nowator będzie na bieżąco dawał sprawozdania z obserwacji to ta recenzja będzie też wyczerpująca Smile
A Nowatorowi życzymy dobrej pogody Smile
Patryk M. Płock
Odpowiedz
(15.05.09, 11:28)pmkaka link napisał(a): El_Capitano to naprawdę super opinia.

W takim razie ja nie rozumiem słowa "recenzja". Za co przepraszam.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Bo nowator zdaje relacje, a nie pisze recenzje, no cóż podobne słowa... Big Grin
Wiola/Islandia 2010
Odpowiedz
dzis znowu piekna pogoda na odstrzal pojdzie lancuch markariana, gromada mel111 oraz obiekty messiera m53 m64 m51 m106 i m 63
oglądając niebo daje z siebie wszystko SW 150/750 montaż geodezyjny 15kg Smile , lornetka 20x50, luneta56/250, optisan 76/750, nikon coolpix l11
Odpowiedz
moze el capitano ma racje ze to nie recenzja ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze duzo osob chce wiedziec co przez taki teleskop da sie zobaczyc.
wczoraj korzystajac ze slicznej pogody obserwowalem okolice labedzia oraz andromede i lutnie.

M57- w czasie obserwacji byla prawie w zenicie. bardzo wyraznie widoczny pierscien w okularze 4mm z ciemna dziurka w srodku.obraz byl ostry i piekny.

M27- hantle prezentowaly sie wysmienicie.wyraznie widoczny w okularze 4mm ksztalt ogryzka i postrzepiona struktura na zewnetrznych czesciach tej mglawicy planetarnej

M13- ta gromada w momencie obserwacji byla w samym zenicie...okularem 25 mm obserwowalem jej otoczenie i pojedyncze gwiazdki na obrzezach. przy uzyciu okularu 4 mm rozdzielilem gromade az po same jadro. seeing byl bardzo dobry.widok godny polecenia.jeden z piekniejszych jakie widzialem.

h+x PER - popularne hihotki w perseuszu zrobily na mnie ogromne wrazenie. kilkadziesiat gwiazd jak nie kilkaset skupione w obszarze 2 stopnie w okularze 25mm wygladaly extra...

Saturn- widoczny wspanialy pierscien oraz tytan z lewej gornej strony tarczy.szkoda ze ustawienie nie jest tak dobre zeby zobaczyc przerwe cassiniego ale widok i tak super.widoczny pas rownikowy.

M81 M82- te dwie galaktyki obserwowalem w okularze 25mm... pieknie widoczne wraz z ciemnym pasem materii w m82.wraz z kilkunastoma gwiazdami dookola widok byl naprawde swietny.polecam na male powiekszenia.

M31- galaktyka w andromedzie w momencie obserwacji byla okolo 10 stopni nad horyzontem...widoczne jasne jadro i sredniej wielkosci halo galaktyczne. na lepsze widoki trzeba czekac do sierpnia az wzniesie sie dosc wysokoBig Grin

to tyle z wczorajszych obserwacji...pozdrawiam
Odpowiedz
Nowator , popros Kube  moderatora tego wątku o zmiane tematu .
Np na " Test skywatcher 150/750  w warunkach polowych " .
I myślę ze to powinno w jakimś stopniu problem rozwiązać .

Pozdrawiam
Paweł B
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz
prawdziwe testy byly wczoraj...zabralem teleskop pod piekne niebo 25 km od jakiegokolwiek swiatlaBig Grin

widok powalal...wystarczy napomniec caly lancuch markariana czy pomost na galaktyce wirowej i wszystko jasne...
Odpowiedz
prawdziwe testy byly wczoraj...zabralem teleskop pod piekne niebo 25 km od jakiegokolwiek swiatlaBig Grin

widok powalal...wystarczy napomniec caly lancuch markariana czy pomost na galaktyce wirowej i wszystko jasne...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości