Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawianie ostrości do astrofotografii - maska Bahtinov'a
Ogłaszam zbiórkę na kolejną akcję cięcia masek Bahtinova  Smile

Wszystkie informacje zawarte są w tym wątku

Cena bez zmian. Na zgłoszenia czekam do niedzieli  22.05.2011.

Maski będą wycinane w kolejności spływania zgłoszeń
Dominik Ball - Częstochowa WO80FD | HEQ-5 Syntrek | DSI III Pro
Odpowiedz
Miło mi ogłosić kolejną akcję cięcia masek. Na Wasze zgłoszenia czekam do 26.06.2011
Jak zamawiać dowiecie się jak zwykle z TEGO POSTU
Cena bez zmian 6zł za każdy centymetr średnicy + 6.50zł wysyłka
Pozdrawiam
Dominik
Odpowiedz
W poprzednim poście pomyliłem daty. Akcja trwa do 7.09.2011
Proszę Admina o poprawę daty
Odpowiedz
Miło mi ogłosić kolejną akcję cięcia masek. Na Wasze zgłoszenia czekam do 22.01.2012

Dominik
(23.11.09, 23:31)coy_coyote link napisał(a): Cena bez zmian 6zł za każdy centymetr średnicy maski (60gr za mm) + 6zł wysyłka (koperta bezpieczna - usztywniona)
Maski generuje się na stronie http://astrojargon.net/MaskGenerator.asp...eSupport=1

Istotne dane jakie trzeba wypełnić w formularzu to:

FocalLength - rzeczywista ogniskowa w mm (należy uwzględnić korektor/Barlow itp)
Aperture - apertura - średnica lustra, obiektywu w mm
EdgeThikness - dodatkowy margines na oprawę - UWAGA !!! ważna zależność Aperture+(2*EdgeThikness)=średnica krążka w [mm]
Central obstruction diameter - opcjonalnie - średnica obstrukcji centralnej w mm(jeżeli jest potrzebna tak jak np. Shmidt-Cassegrain)
Open center - jeżeli została wpisana średnica obstrukcji należy podać czy ma być otwarta czy zamknięte

Gotowy plik SVG proszę przesłać do mnie na mail (coy_coyote[malpa]poczta.onet.pl).
Przy generowaniu chętnie pomogę ale muszę znać parametry waszych "rurek"   
Odpowiedz
Ruszyła kolejna akcja cięcia masek. Na Wasze zgłoszenia czekam do 22.04.2012
Pozdrawiam serdecznie
Dominik
(23.11.09, 23:31)coy_coyote link napisał(a): Cena bez zmian 6zł za każdy centymetr średnicy maski (60gr za mm) + 6zł wysyłka (koperta bezpieczna - usztywniona)
Maski generuje się na stronie http://astrojargon.net/MaskGenerator.asp...eSupport=1

FocalLength - rzeczywista ogniskowa w mm (należy uwzględnić korektor/Barlow itp)
EdgeThikness - dodatkowy margines na oprawę - UWAGA !!! ważna zależność Aperture+(2*EdgeThikness)=średnica krążka w [mm]
Central obstruction diameter - opcjonalnie - średnica obstrukcji centralnej w mm(jeżeli jest potrzebna tak jak np. Shmidt-Cassegrain)
Open center - jeżeli została wpisana średnica obstrukcji należy podać czy ma być otwarta czy zamknięte

Gotowy plik SVG proszę przesłać do mnie na mail (coy_coyote[malpa]poczta.onet.pl).
Odpowiedz
Ruszyła kolejna akcja cięcia masek. Na Wasze zgłoszenia czekam do 2.03.2014.
Wszystko bez zmian jak w poprzednim poście.
Pozdrawiam serdecznie
Dominik
Odpowiedz
Ruszyła kolejna akcja cięcia masek i wszystko wskazuje na to że ostatnia
Na Wasze zgłoszenia czekam do 11.05.2014
W okresie 30 kwietnia + 4 maja przewiduję urlop więc kontakt może być utrudniony.

Cena bez zmian 6zł za każdy centymetr średnicy maski (60gr za mm) + 6zł wysyłka (koperta bezpieczna - usztywniona)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości