Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANON 300D ALLEGRO. PILNE!!
I właśnie tu sie zgodze , ze pierwsze "strzaly" mozesz robic na Kit.
Jest przyzwoity .
A pozniej mozesz mysleć nad wiekszym obiektywem ew jakims Ed'kiem Smile

A Eq5 juz calkiem przyzwoity jest , duzo lepszy i stabilniejszy niz EQ 3-2 .
Ktory jest tani  nawet z napędami ale sporo drgań łapie .
Na nauki może i byłby ok .... o ile ktoś był by swiadomy czego moze oczekiwac od tej aparatury .

Pozdrawiam .
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz
Heh... no to wydatek 1700zł mnie czeka. Jak to się dzieje że za takie pier**ły płaci się tyle, a za ogromny teleskop mniej... To jest dla mnie paradoksalne... No ale nic będę polował. Dzięki za info. Oczywiście jeśli ktoś znajdzie coś ciekawego to byłbym wdzięczny za przesłanie mi tego na maila: robomanus@wp.pl . Z góry dzięki Pozdr.

P.S.:
http://www.allegro.pl/item616533244_obie...macro.html

Czy warto to kupić jakbym wylicytował te 419zł? Pozdr.
Synta 8''
Odpowiedz
(29.04.09, 17:00)robomanus link napisał(a): Heh... no to wydatek 1700zł mnie czeka. Jak to się dzieje że za takie pier**ły płaci się tyle, a za ogromny teleskop mniej... To jest dla mnie paradoksalne... No ale nic będę polował. Dzięki za info. Oczywiście jeśli ktoś znajdzie coś ciekawego to byłbym wdzięczny za przesłanie mi tego na maila: robomanus@wp.pl . Z góry dzięki Pozdr.

P.S.:
http://www.allegro.pl/item616533244_obie...macro.html

Czy warto to kupić jakbym wylicytował te 419zł? Pozdr.

Bo niejednokrotnie te pierdoły decydują o końcowym, satysfakcjonującym efekcie (diabeł tkwi w szczegółach Tongue). I poczekaj chwilę z kupnem obiektywu, niech się wypowie ktoś z doświadczeniem, nie wszystko naraz, też jestem w gorącej wodzie kąpana, ale astronomia skutecznie "wydłuża" moją cierpliwość Wink
Wiola/Islandia 2010
Odpowiedz
No dobra. To czekam. W sumie to mi się nie spieszy jakos bardzo, ale chciałbym miec taki zestaw, bo po pierwsze jestem w klubie wycieczkowym i kolejna wycieczka będzie do tomaszowa z noclegiem, więc gdybym mial okazje to mógłbym cos pooglądać. bo teleskop za duzy niestety i nie można go braćna wycieczki Smile a taki zestawik nie tylko da lepsze efekty, ale także pozwoli na obserwacje nieba, bez dodatkowego sprzętu, gdzieś z dala od swiateł miejskich.
Synta 8''
Odpowiedz
Witaj

ten obiektyw z ostatniego linku może być kiepski, ja też myślałem że jak kupię obiektyw dłuższy to będzie lepiej niestety nie, w obiektywach najważniejsza jest jakość wykonania, co się wiąże z ceną, troszę eksperymentowałem w tym temacie łudząc się, że kupię tani obiektyw o długiej ogniskowej i będzie super, nic bardziej mylnego zawsze, powtarzam zawsze kończyło się to np miotełkami zamiast punktowych gwiazd dlatego na obiektyw o długiej ogniskowej trzeba wydać min 2000 pln jedynym tanim rozwiązaniem są rosyjskie (Tair)lub niemieckie (Pentacon) obiektywy duże ciężkie, ale pole z gwiazdami jest płaskie, gwiazdki punktowe i na początek zabawy do przyjęcia, ale obiektyw kitowy Canona 55mm o dziwo też daje płaskie pole dlatego polecam, oczywiście są przypadki gdzie te tanie obiektywy też są jakimś cudem dobrze złożone ale to chyba żadkość. Zdjęcia robione w dzień tanimi obiektywami są dla amatorów bardzo dobre jednak zastosowanie takich obiektywów mija się z celem.
Była plama nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich TAL 150/750 CG5 Lornetka 10x60 WA Canon EOS 300d Tair 4,5/300 Pentacon 2.8/135
Odpowiedz
Witam!
Szukałem i chyba znalazłem. Otóż wpadł mi w oko taki zestaw:

http://www.allegro.pl/item628328744_cano...estaw.html

koleś chce za niego 850 zł i teraz pytanie warto czy nie? Bo skoro już stwierdziłem, że nie będę kupował nowego obiektywu, to ten aprat byłby już końcowym. Pozostaje kwestia statywu. Przebieg migawki nie jest mu znany, gdyż on sam zrobił na nim jakieś 700-900 zdjęć, lecz byl jeszcze jeden właściciel, o którym nie wiadomo ile zdjęć zrobił. podobno bawił sie w astrofoto Smile Gdyby to kupił, a moje fundusze nieco sie powiększyły, to pozostaje mi 900 zł na statyw z prowadzeniem Smile Mam szanse? Smile

A może to:

http://www.allegro.pl/item627581407_cano...ratis.html

Doradźcie coś Smile

W tym drugim przypadku zostałoby mi nawet 1000zł na montaż, to już coś Smile Pozdr.
Synta 8''
Odpowiedz
Ten drugi mimo iz ma wypalony pixel hmm 100 zl taniej .
Kwestia tego czy wypalony pixel bedzie ci przeszkadzal .

Sprawa jest taka ze zestawy sa podobne po dwie baterie , w obu przypadkach masz karty pamieci i obiektywy ktore sa te same .

Kwestia tego czy za nowy obiektyw i ekranik tylni bez wypalonych pixeli jestes w stanie dac 100 zl wiecej ? Czy takie cos ci sie karkuluje ?

Kolejna sprawa ze ten drugi zestaw ma juz w komplecie adapter na m42  wiec możesz  podłączyć do niego od reki jakies stare zenitowskie obiektywy Smile .

Pamietaj ze to nie nowe aparaciki sa , wiec beda nosily slady zuzycia , z tego co pamietam te srebrne body lubialy sie rysowac Smile co widac po zdjeciach .

Ostateczna decyzja nalezy do ciebie . 
EOS 350D  18-55mm ,Jupiter 21M 4/200. I takie tam
Odpowiedz
Dzięki.
Zdecyduje się na ten tańszy Smile

Teraz sprawa montażu zostaje. Może ktoś cos poleci?
Synta 8''
Odpowiedz
Canon już jest Smile Zdążyłem na razie obcykać podstawy aparatu i zrobiłem kilka przykładowych zdjęć z długim czasem naświetlania. Jedno co mnie ubodło. Maksymalny czas to 30 sek. a żeby mieć więcej to trzeba trzymać przycisk co powoduje poruszanie się aparatu. Nie ma jakiegoś oprogramowania sterującego aparatem? Przydałoby się, gdyż wrzuciłbym to do laptopa i sobie sterował wszystkim z komputera. Montaż też bym chciał tak podłączyć jak jest możliwość. Z tym że najpierw muszę go kupić. Nie mam zaś pojęcia gdzie, a nie chcę wydać jakiś horendalnych sum na to. Mam ponad 1000 zł. Liczę na odpowiedź. Pozdr.
Synta 8''
Odpowiedz
Aby ustawić dłuższy czas naświetlania będziesz musiał dokupić pilota, tańszego:
http://www.allegro.pl/item628730420_pl2_..._rc_1.html

lub droższego:
http://fotohobby.com.pl/pl,product,24882...,400d.html
Wiola/Islandia 2010
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości