Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obserwacja bolidu z dzieciństwa (okolo 1997 roku)
Witam,

Ostatnio przypomniałem sobie o ciekawym zjawisku, które zaobserwowałem w dzieciństwie. Mam nadzieję, że tutaj otrzymam jakieś informacje, co to mogło być?

Postaram się opisać to, co pamiętam z tej chwili. Było to pod wieczór, latem około roku 1997 (niestety nie pamiętam dokładnie). Podczas rodzinnej przechadzki przez ułamek sekundy mogłem podziwiać niezwykle jasny bolid pędzący na południe. Widzieli go także mój brat i ojciec. Jego wielkość dorównywała wielkości tarczy słonecznej, że o pięknym, ognistym warkoczu nie wspomnę :]. Nie muszę więc chyba tłumaczyć dlaczego zrobiło to ma mnie takie wrażenie.

Wierzę, że są osoby, który również widziały to cudo. Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie Smile

----
Edit - uzupelnilem tytul watku - tak, aby lepiej opisywal ten watek! Smile
Odpowiedz
Perseid? Było to w sierpniu? Około 23.00? Możliwe, że widzieliśmy ten sam jasny meteor. Smile
Odpowiedz
Było już szaro i też mocno mi się wydaje, że to był sierpień, a Słońce zachodzi wówczas późno, więc pewnie po godzinie 22. Dodam jeszcze, że widziałem to 40 km na zachód od Gdańska. Można gdzieś (jakaś strona internetowa) zdobyć więcej informacji o tym obiekcie?
Odpowiedz
(17.02.09, 17:54)Vinci link napisał(a): Było już szaro i też mocno mi się wydaje, że to był sierpień, a Słońce zachodzi wówczas późno, więc pewnie po godzinie 22. Dodam jeszcze, że widziałem to 40 km na zachód od Gdańska. Można gdzieś (jakaś strona internetowa) zdobyć więcej informacji o tym obiekcie?

Niestety. Takich bolidow jest calkiem sporo - i dopiero kilka lat temu zaczeto publikowac zaobserwowane bolidy.

Polecam te swietna strone - http://pfn.pkim.org/ - oraz oczywiscie samemu spogladac w niebo!

Ze swojej strony musze dodac, ze mniej wiecej w tym czasie obserwowalem w sierpniu bolid (rowniez z okolic Gdanska), lecz moj notatnik z tamtych czasow zostal w Polsce, wiec moge dopiero w okolicach Wielkanocy do niego zajrzec i dodac nieco wiecej informacji. Oczywiscie, wcale nie oznacza to, ze musial to byc ten sam - mogl byc to tez i inny!
Odpowiedz
Dzięki za link. Byłoby świetnie, gdybyś coś znalazł w tym notatniku Smile
Odpowiedz
Vinci, tak sobi myslę czy też nie widzialam tego co Ty Smile

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=11328.0

mogł byc 1997 rok a napewno byly to wakacje i sądzę, że raczej druga połowa także kto wie..
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości