Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napęd ekonomiczny SkyWatcher EQ-1 (CG-2)
Powiedzcie proszę jak sprawuje się napęd: "Napęd ekonomiczny SkyWatcher EQ-1" (CG-2) ( kosztuje 99zł) ??? ( będę chciał go wykorzystać ewentualnie do "koziołka") . Dzięki
Patryk M. Płock
Odpowiedz
Ja posiadam wersje pod EQ2 i jestem zadowolony. Do astrofoto w szerokim polu w połączeniu z moim montażem EQ2 nadaje się wystarczająco... Nie wiem jak to się będzie w koziołku sprawować... Ale dzięki korekcji prędkości obrotów można korygować błędy podczas pracy napędu. Sprzęt kupiłem w DO i praktycznie przy pierwszych próbach focenia (zaćmienie księżyca w ubiegłym roku) zrobił mi się "zimny lut" i silniczek nie łączył a dodatkowo potencjometr nie łapał bazy ;/ Ale po odesłaniu na gwarancje dostałem nowy 100% sprawny. Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
no to może mi się przyda do montażu od uniwersała nr 5 ( takiego zabytku  przed 10 l - kupa żelastwa) . na pewno będę informował o sukcesach i fotkach jak uzbieram te 99 zł na napęd . Smile dzięki
Patryk M. Płock
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości