Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil 12
Chyba "przeJaWilowałem" od tych instalacji, nakładek, kolejnych wersji i program przestał mi się uruchamiać mimo dezinstalacji i ponownej instalacji.

Mam taki to natłok wyskakujacych okienek:
[Obrazek: jawilxg9.jpg]
[Obrazek: w657.png]

Help!
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Alferek.

Tu widzę u Ciebie jasno, że masz w kompie na sztywno ustawiona kropkę jako separator dziesietny.  Na obrazku Twoim widać dzień julianski z przedinkiem po calych dobach - tak jak trawi AstroJaWil, a Twój komp wyraźnie chce, aby tam była kropka i wysyła komunikat, że taki zbiór cyferek z przecinkiem nie jest właściwą liczba zmiennoprzecinkową. (Paradoks zmiennoPRZECINKOWĄ, a nie zmiennoKROPKOWĄ Big Grin).

Tego pewnie nikt nie wie (procz mnie), że program nie uruchomi sie ponownie jeśli został np. źle zamkniety.
Odpowiedzialny jest za to plik "dziennik.cfg", którego zawartość powinna wygladać mniej wiecej tak:

-2
-2
960
1000
Jowisz
2
2048
16

Jeśli tam są puste wiersze - nie ma wybranej planety to na bank program nie ruszy i będzie sypał oknami.

W 99% przypadkach po takim sypaniu okien wystarczy wgrać oryginalny plik dziennik.cfg w folderze głównym programu i wszystko wraca do porządku.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(27.01.09, 17:07)Lukasz Wojtyniak link napisał(a): Janusz, jak tam dobre(złe)programy? Smile
Jak już będę pewny, że wszystko w AJW12 jest dopięte, to wtedy spróbuję jeszcze raz.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Zrobiłem tak:
zmieniłem w ustawieniach regionalnych amerykańską kropkę dziesiętną (potrzebne mi to było do innego programu, który się zwieszał przy przecinku) na polski przecinek dziesiętny.

Zawartość pliku dziennik.cfg była taka:
-4
-4
0
0

2
2048
16

Po zmianie jej na
-2
-2
960
1000
Jowisz
2
2048
16

program nadal się nie uruchamia i zawartość pliku dziennik.cfg wraca do postaci powyżej.

Jak zdołam wykasować okienka z błędem to program się pozornie uruchomi ale dalej wyskakują te okienka.
Data w programie przyjmuje co pół sekundy: 1970-11-28 albo 2002-03-07.

Czy nie ma czegoś w rejestrze Windows co zostało nieskasowane, bo nie rozumiem, że nie działa skoro program odinstalowałem.
Odpowiedz
Ja nigdy nie odinstalowuję AstroJaWila. Zaznaczam folder i Delete.

Usuń normalnie deletem.

Zastosuj wszystkie te uwagi, które opisałem w LEKCJI nr 1 (sąsiedni wątek) czyli wgraj w nowy folder D:/AstroJaWil_12
Nie zaznaczaj uruchamiania programu w instalatorze (trzeba odznaczyć kwadracik) i potem uruchom AstroJaWil.exe z folderu lub utwórz skrót.

Jeśli to nie zadziała to znaczy, że masz Vistę, lub nie masz Service Packów wszystkich zainstalowanych.
Trudno mi powiedzieć czemu tak wychodzi.

Na 99% populacji AJW chodzi i działa.
Odpowiedz
(28.01.09, 16:50)Janusz_Wiland link napisał(a): Nie zaznaczaj uruchamiania programu w instalatorze (trzeba odznaczyć kwadracik) i potem uruchom AstroJaWil.exe z folderu lub utwórz skrót.
Nie wiem czy teraz tak jest, ale jeśli nie zaznaczać tego to koniecznie trzeba to napisać w instalatorze.
(28.01.09, 16:50)Janusz_Wiland link napisał(a): Jeśli to nie zadziała to znaczy, że masz Vistę, lub nie masz Service Packów wszystkich zainstalowanych.
Vista temu raczej też nie winna Wink Ja jak Janusz wiesz AJW na Viście i ładnie chodzi. Ostatnio przez długi czas chodzi bez jakichkolwiek błędów.
Tyle że ja ściągam same nakładki a nie instalacja od nowa, ale pamiętam że jakiś czas temu tak też robiłem i było dobrze.

Ale jak wiemy komp kompowi niestety nie równy.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
(28.01.09, 17:02)Lukasz Wojtyniak link napisał(a): Nie wiem czy teraz tak jest, ale jeśli nie zaznaczać tego to koniecznie trzeba to napisać w instalatorze.Vista temu raczej też nie winna Wink Ja jak Janusz wiesz AJW na Viście i ładnie chodzi. Ostatnio przez długi czas chodzi bez jakichkolwiek błędów.
Tyle że ja ściągam same nakładki a nie instalacja od nowa, ale pamiętam że jakiś czas temu tak też robiłem i było dobrze.

Ale jak wiemy komp kompowi niestety nie równy.

To mnie uspokoiłeś, że na Viście też chodzi.
Odpowiedz
Nie mam Visty tylko XP SP2 (SP3 nie instaluję - źle działa z moim routerem)

Walczę dalej - miałem na innym dysku wersję 8 AJW, która działa. Podmieniłem exeka z wer 12 i.... dalej okienka wyskakują i zmienia się na siłę plik konfiguracyjny.
Na laptopie oczywiście działa bez zarzutu.
Odpowiedz
Witam!
Ja robię w ten sposób, że mam na kompie w różnych miejscach parę kopi AJW, gdyż też początkowo miałem problemy z funkcjonowaniem programu ale się ich pozbyłem.
Pozdrawiam
Tadek
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
Drogi panie Januszu!

Dziś pobrałem AJW 12, po kilkunastu miesiącach przerwy z tym programem. Mam pewien problem w zasadzie to błąd programu.

Otóż po wybraniu opcji liczenia astronomicznych koniunkcji Księżyca z Wenus program zatrzymuje liczenie w dniu 28.02.2009 godz. 00:24:47 UT
Tak jest dla mojej miejscowości (Białystok), dla innych np. Kalisz jest dobrze i program dalej liczy.

W czym tkwi błąd ? Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego Smile
Adam Hurcewicz Newton Uniwresał 150/900 lorneta 20x80 - uszkodzona :'( aparat cyfrowy Nikon D7100 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm Białystok +53°07'09.68" N, +23°08'15.25" E, Alt=164m http://adamhurcewicz.wordpress.com
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości