Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil 12
(23.01.09, 20:43)tafig link napisał(a): Janusz " Widnokrąg" powiększony 1x przypomina mi wypasioną wersję atlasu nieba do obserwacji meteorów rozprowadzany dawno temu przez PTMA. Atlas ten był właśnie w odwzorowaniu kołowym lecz kserowany po sto kroć razy, że nawet gwiazd nie było dobrze widać. Tutaj wystarczyło by na początek dodać możliwość wydruku ale bez kolorów i już nikt nie musiał by sięgać po ten wysłużony atlas, a w przyszłości na "Widnokręgu" zrobić program do obserwacji meteorów.

Nie znasz jeszcze AstroJaWila. Włącz sobie WYDRUKI - ustaw wielkość obrazka i parametry co ma wyświetlać i kliknij na POKAŻ CAŁE NIEBO
Już wkrotce zaczynam na forum pisać "AstroJaWil - Nauka Jazdy"
Tam będą takie krotkie rzeczy jak wykorzystywać AstroJaWila
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(23.01.09, 15:10)KRZYSZTOF_M. link napisał(a): BRAWO Janusz :o wroble na dachu cwierkaly, ze bedzie nowa wersja ale nie przypuszczalem, ze bedzie to tak szybko zrobione i tak kapitalnie. Nie mialem czasu dokladnie sprawdzic wiec jeszcze nic nie popsulem ale juz sobie pomarudze troche  Smile
Widnokrag jest kapitalny ale jest tak zrobiony zeby odczytac poprawnie kierunki to trzeba go wieszac na suficie. Ja jestem refraktorowcem, moje skrzywienie zawodowe jest takie, ze nawet jak juz patrze normalnie to i tak widze lustrzane odbicie  :Smile  Tongue
Po drugie przyzwyczailem sie do ukladania widnokregu na podlodze i patrzenia z gory na ziemie poprzez gwiazdy.
Zeby juz nie przedluzac to przydaloby sie taki pstryczek-magiczek coby pokazywal tak:
...oczywiscie ma odwracac same gwiazdy a nie napisy, no wtedy to bedzie paluszki lizac i schrupie AJW na kolacje razem z kompem  ;D

JESZCZE DO POPRAWY:
-oprocz tych klawiszy ktore sa do powiekszenia przydalby sie taki suwak jak w okolicach aby uzyskac najwieksze powiekszenie trzeba ladowac w klawisz 12x
-cos jest nie tak z zaznaczaniem gwiazd w widnokregu, jak klikasz idealnie w gwiazde to wtedy jej nie zaznacza. Zauwazylem ze dobrze zaznacza gwiazde dopiero jak klikniesz w okolicy godziny 4~5 w odleglosci 2~3 pix obok gwiazdy.

Na razie tyle z kosmetycznych poprawek no i dziekuje za chec zrobienia lustrzanego odbicia w widnokregu.... Smile

KRZYSIEK - "lustro" dla Ciebie zrobiłem jest już w tym samym miejscu - troszke okrojone, ale jest.
Nie mniej nie mam  pewności, czy to zostanie w programie. Muszisz mnie bardzo o tym przekonać.
Innych bardzo prszę o zdanie, czy takie lustrzane odbicie jest potrzebne.

Co klikania w gwiazdę to trzeba trafiać w prawy dół tarczki.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
No swietnie dzieki, bede jednak przekonywal zeby ta funkcje skonczyc i zeby zostala ona w programie  Smile
Przyda sie szczegolnie jesli sie uzywa laptopa.
Proste doswiadczenie: ustaw na gorze ekranu kierunek strony swiata do ktorego jestes zwrocony twarza siedzac przy kompie, potem odchyl maksymalnie na plasko ekran laptopa(czyli mozna powiedziec ze mamy obraz gwiazd rzutowany na podloge. A teraz niech kazdy sam sprobuje okreslic aktualny kierunek obiektu na niebie w danej chwili z wlaczonym lustrem i bez lustra? Czekam na odpowiedzi jak jest latwiej, polozyc kompa na podlodze czy powiesic go na suficie  ;D  :Smile
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
Minutkę temu zmienilem sposób powiekszania na suwakowy. tak jek sugerowałes. Jest teraz ładniej. Lustro dla Ciebie skonczę później.
Co do kierunkuów świata to ja klikam w "róży wiatrow" N S W E na żądany kierunek, potem klikam w BAZA i mam tak jak widać.

Tylko dwa kliknięcia i patrzę na niebo i mam tak tak samo w kompie. Ja lustra nie potrzebuję .

o 17:15 wrzuciłem nową nakładkę ze skończonym lustrem w Widnokręgu - dla KRZYSKA
i poprawionym suwakiem. Następna nakladka w poniedziałek. Teraz odpoczywam Big Grin .

Odpowiedz
Janusz wiem, że możemy wydrukować sobie całe niebo w wydrukach. Raczej staram się w miarę moich możliwości czasowych być na bieżąco z nowinkami w AJW. Wiem,że to nie jest na teraz ale chodzi mi o konkretny program do obserwacji meteorów gdzie można by rysować ślady przelotów meteorów a następnie wygenerować ich wspólny radiant. Nie mamy chyba jeszcze takiego polskiego programu. Chodzi mi raczej o coś w stylu programu " Radiant" czy " Corrida" Kiedyś w to się bawiłem ale rysując ślady na mapce.
Janusz to taki mój projekt co do przyszłych wersji.
Pozdrawiam!
Tadek
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
Pomysł fajny i chyba prosty do zrealizowania Smile
Przymierzę się w niedalekiej przyszłości.
Dzięki za pomysł.
Odpowiedz

[Obrazek: ajw_12_logo.gif]

Wersja 12 jest już w sieci do pobrania

http://www.astrocd.pl/index.php?id=12&id2=&kat=2

Dla tych, którzy mają zainstalowaną 11-tkę poniżej nakładka.

Nakladka na AJW 11 do wersji AJW 12 pełnej.
http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_12_test.rar

Z tym, że w pliku tym są nowe miasta. Jeśli chcecie zachować swoje nowe miasto, to nie wgrywajcie z tego rara trzech plików z miastami w  nazwie pliku.

Życzę satysfakcji z używania programu. Teraz będzie przerwa w aktualizacjach. Zajmę sie trochę NAUKĄ JAZDY, aby przyblizyć Wam mozliwości programu.

Odpowiedz
Januszu,
czy nie dało by się udostępnić pełnej wersji instalacyjnej również w formacie .zip lub .rar? Niektóre sieci podchodzą bardzo restrykcyjnie do .exe i je blokują Sad

Jeszcze nie korzystałem z AJW, ale chyba zacznę Smile

Pozdrawiam!
Odpowiedz
Pewnie że by się dało w końcu ten exe'c to spakowane pliki.
Już myślałem, że polaris pyta o *.tar Wink
I w sumie to nie byłoby takie głupie, bo jak się człowiek uprze to i na Pingwinie AJW odpali.

Janusz, jak tam dobre(złe)programy? Smile
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
Podeślij mi na priva swój adres - wyślę C płytkę pocztą.
Mnie nie boli wysłanie normalnego listu Smile.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości