Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie Towarzystwo Astronautyczne
(09.06.09, 12:34)pkicman link napisał(a): A moze by kazdy czlonek PTA wrzucil sobie linka do strony Towarzystwa w podpisie, coby promowac ta zacna organizacje?
Co Wy na to? Smile

Witam
Co prawda już od dawna nie jestem członkiem PTA, ale także wrzuciłem  Smile
pozdrawiam -> Ksard [Obrazek: baner1.gif]
Odpowiedz
(15.01.09, 22:53)kanarkusmaximus link napisał(a): Razem zaś możemy ową wiedzę i zapał przerobić w konkretny KOSMICZNY hardware!
Osobiście, mam nadzieję, że PTA będzie taką organizacją, która skupi wszystkich - od entuzjastów, poprzez amatorów, pół-profesjonalistów - na najlepszych profesjonalistach skończywszy.

Witam
Od wielu lat poszukujemy jakiegoś rozwiązania pozwalajacego zalegalizować działalność osób zajmujących się budową amatorskich rakiet badawczych, czy eksperymentalnych, jak kto woli.
Na razie bez sukcesu. Działamy tak na prawdę półlegalnie.
Mamy na swoim koncie wiele sukcesów.
Nasze rakiety napędzane silnikami własnej konstrukcji osiągają już wysokość nawet 3km. Wyposażone są w "aparaturę pomiarową". Mamy także filmy nakręcone z pokładu rakiet.

Obecnie budujemy model redukcyjny naszej, polskiej rakiety METEOR 2H.
Miała wystartować do lotu pokazowego z okazji 50 lecia badań rakietowych w Polsce.

[Obrazek: Met2Hb-1.jpg]

uwaga - to fotomontaż  Smile

Więcej o tym projekcie tutaj

A może właśnie PTA przygarnie nas pod swoje skrzydła?
Odpowiedz
Zacnie wygląda ten Meteor - to ona lata na tylko 3 km w górę?  Smile
Jakiego paliwa używacie?
Odpowiedz
Hej!

Polskie Towarzystwo Astronautyczne bardzo chętnie Was przyjmie pod swoje skrzydła. Im więcej nas jest - tym więcej możemy zdziałać.
Ksard - chętnie też byśmy zorganizowali jakiś wyjazd by wspólnie oglądać osiągniecią nowych Meteorów Smile

A tak z nowości u nas:
Niedługo uruchomimy bibliotekę mediów dla naszych członków - będziemy wypożyczali płyty DVD. Na razie mamy całość zapisu video Apollo 11 na 3 płytkach - ponad 10 godzin materiału filmowego. Wkrótce planuje zakupić więcej płytek

Teraz prowadzimy negocjacje ze szkołą w Ostrowcu Świętokrzyskim - jest tam bardzo aktywny nauczyciel PO, i radiowiec - który chciałby poprowadzić łączność ARISS z ISS - wniosek już został wysłany
Mamy nadzieje, że uda się w szkole jako projekt PTA też poprowadzić warsztaty - wykłady i ćwiczenia dotyczące astronautyki.

Ponownie zachęcam wszystkich do zapisania się do PTA.
Ze strony tylko trzeba pobrać formularz - i tam już wszystko jest napisane co i jak :-)
-- Michał Moroz <a href="http://www.kosmonauta.net">Portal astronautyczny kosmonauta.net</a>
Odpowiedz
(30.06.09, 11:41)velo link napisał(a): Na razie mamy całość zapisu video Apollo 11 na 3 płytkach - ponad 10 godzin materiału filmowego.

też mam te płyty ze Spacecraft Films ;P rewelacyjne wydawnictwo
Odpowiedz
Chętnie wstąpię w Wasze szeregi Smile
GG 8698011
Odpowiedz
(30.06.09, 11:41)velo link napisał(a): Polskie Towarzystwo Astronautyczne bardzo chętnie Was przyjmie pod swoje skrzydła. Im więcej nas jest - tym więcej możemy zdziałać.
Ksard - chętnie też byśmy zorganizowali jakiś wyjazd by wspólnie oglądać osiągniecią nowych Meteorów Smile

Witam serdecznie

A z kim konkretnie można pogadać w tej sprawie?
Najlepiej byłoby spotkać się osobiście lub porozmawiać telefonicznie. Zbyt obszerny to temat, aby załatwić to na forum.

Nie tak dawno usiłował się kontaktować ze mną wiceprezes  PTA Pan Andrzej Kotarski, ale do rozmowy jeszcze nie doszło.

Cytat:Ksard - chętnie też byśmy zorganizowali jakiś wyjazd by wspólnie oglądać osiągniecią nowych Meteorów

Byłoby to dla nas wielkim wydarzeniem  Smile
Rakieta jest już prawie gotowa.
[Obrazek: Meteor2_1_mini.jpg]

- silnik (mojej konstrukcji) również przeszedł pozytywnie testy naziemne   ;D
[Obrazek: Sr%20207%20DEV-600b.jp%20%20g]

Może w październiku? - to kolejna rocznica polskich METEORÓW.
Odpowiedz
pazdziernik jak dla mnie brzmi dobrze Smile
-- Michał Moroz <a href="http://www.kosmonauta.net">Portal astronautyczny kosmonauta.net</a>
Odpowiedz
Formularz zgłoszeniowy - wysłany, opłaty - uiszczone Smile

40-sta rocznica wiekopomnego kroku Armstronga to świetna okazja by wstąpić do PTA Smile
GG 8698011
Odpowiedz
Czy wiadomo coś więcej nt startu Meteora? Bedą w tym wątku dalsze informacje?
Bardzo jestem zainteresowany.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości