Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wenus z 11.01.09 - jedną techniką!
A oto Wenuska z dzisiaj.
Tarcza się jej zmniejsza?  Sad

[Obrazek: wenus2.jpg]

pozdrawiam
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Hmm - Wimmerze - ten szkic zasługuje na oddzielny wątek! Przenoszę!
Odpowiedz
No dobra Smile
Ja tylko nie chciałem robić bałaganu Wink
pozdrawiam

P.S: Zmień jeszcze tytuł! Ona nie jest dwiema technikami Tongue
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Zrobione.

A co do Wenus - to chyba jednak planeta ta urosła a nie zmalała... Dziś 25 sekund kątowych, 29 grudnia 20 sekund (albo się pomyliłem gdzieś)...
Odpowiedz
Albo ja się pomyliłem w ocenie.
Testowałem dziś nowy filterek niebieski 80A, który wycina jednak część światła. Może dlatego oceniłem ją jako szczuplejszą w okolicach terminatora.
pzdr
Odpowiedz
Średnica tarczy się zwiększa (o tym pisze kanarkus), ale faza się zmniejsza (o tym pisze wimmer) Wink  Smile
Odpowiedz
...i wszystko jasne  ;D
Odpowiedz
(11.01.09, 20:04)Robert Bodzoń link napisał(a): Średnica tarczy się zwiększa (o tym pisze kanarkus), ale faza się zmniejsza (o tym pisze wimmer) Wink  Smile

Robercie - Twój talent do kompromisu sięga kosmosu! Smile
Odpowiedz
Dorzucę swoją, również z dzisiejszego wieczoru:

Synta 200/1200, SP10mm, orto.6mm
Żadnych filtrów, a jak widać na załączonych obrazkach jakieś szczegóły chmur mi się objawiły. To są bardzo trudne obserwacje i nie mam 100% pewności co do tych tworów.
Ale jest jakieś tam podobieństwo do szkicu Wimmera!

Surówka:
[Obrazek: wenus11tk0.jpg]

wersja bardziej teleskopowa:
[Obrazek: wenus2ii9.jpg]

Odpowiedz
Podczas dzisiejszych obserwacji majaczyły mi jakieś kształty, ale nie byłem pewien i pomyślałem nawet, że to urojenia, albo autosugestia Smile
Jak widzę, chyba coś tam jednak było!
Gratuluję obserwacji tych chmur, świetny szkic!
pzdr
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości