Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil 11
Ostateczna wersja AstroJaWil 11 jest już dostępna w postaci pełnego instalatora pod stałym adresem:

http://www.astrocd.pl/index.php?id=12&id2=&kat=2

Teraz już będą trwały prace nad 11.1
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
11 po prostu cudo :o teraz czekac tylko na 11.1 Wink
Odpowiedz
Jak tak dalej pódzie będziemy mieli AJW na "telefony komórkowe".
Janusz 11 chyba jest bez konkurencyjna.
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
(16.01.09, 10:19)tafig link napisał(a): Jak tak dalej pódzie będziemy mieli AJW na "telefony komórkowe".
Janusz 11 chyba jest bez konkurencyjna.

Nie będę ukrywał, że mi program się też podoba, szczególnie po tych oststnich zmianach.
Dziś wydrukowałem mapkę kołową na A3 i wygląda ślicznie. Tym co przyjdą do PTMA Warszawa 19 stycznia pokażę ten wydruk.

Mam jednak obawy, czy jesteście w stanie wykorzystać choć 50% możliwości programu, które nie zawsze są widoczne.
Dlatego waham się, czy pisać kołowy Horyzont, czy zacząć pisać łopatologiczną instrukcję.
Tu mam mieszane uczucia, bo jedno i drugie jest potrzebne.
Coś wymyślę w tej sprawie.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Januszu pisz jedno i drugie , dopiero wówczas ludzie będą  wiedzieć jak w pełni ten program można wykorzystać  - pozdrawiam John Space  Smile .
Odpowiedz
Janusz z programem AstroJaWil jest tak jak z kobietą. Wydaje nam się, że znamy ją już tak dobrze, że nic co zrobi czy powie nie może nas zaskoczyć a tak naprawdę co chwile nas czymś nowym zaskakuje, dlatego myślę, że trzeba wdrażać w AstroJaWila coraz to nowe pomysły bo tak jak kobieta do końca nie jest odgadnięta tak ten program niema końca.
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
Januszu najpierw napisz horyzont kołowy a potem instrokcie bo odrazu będziesz mugl napisac instrokcie do horyzontu kołowego  ;D
Odpowiedz
(16.01.09, 10:28)Janusz_Wiland link napisał(a): Mam jednak obawy, czy jesteście w stanie wykorzystać choć 50% możliwości programu, które nie zawsze są widoczne.
Patrząc realnie na ten problem to jest on w sumie dość prosty.
Niestety jasną jest rzeczą, że nie wykorzystujemy wszystkich jego możliwości (niestety). I to chyba się tyczy wszystkich nas.
My mamy z tym małe kłopoty, a co mają powiedzieć ci, którzy na odzień z niego nie korzystają?
Warto przytoczyć inne softy. Niech ktoś mi pokaże choć jedną osobę wykorzystującą w pełni własny system operacyjny. To samo Office czy Open Office. Ja się założę, że wszystkich funkcji popularnego GUIDE czy CdC nie znam, choć je używam (rzadziej ale jednak).
Jednak każdy poważny soft musi mieć swoją jak najlepszą dokumentację. Co do tego nie ma wątpliwości.
Problem jest jednak w tym, że Janusz jest sam, bo poza nim chyba nikt WSZYSTKICH funkcji i zakamarków nie zna. Przynajmniej mi się tak wydaje. Więc kompletną instrukcję musi zrobić sam. No chyba że się mylę i w sumie bardzo bym chciał.
Ewentualnym wyjściem jest to, że wszyscy jakoś pomożemy Smile
Tutaj autor jest sam a w takim Microsofcie pracuje tysiące osób.
Wyjątkiem faktycznie może być ten OpenOffice, którego z tego co pamiętam programuje ok. 30 tylko osób. Polska Wikipedia nie ma się wcale dużo lepiej.
(16.01.09, 10:28)Janusz_Wiland link napisał(a): Dlatego waham się, czy pisać kołowy Horyzont, czy zacząć pisać łopatologiczną instrukcję.
Jestem za kolegami z forum Smile Trzeba oba!
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości