Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AstroJaWil 11
No swietna robota Janusz, mamy w koncu mozliwosc zaznaczenia obiektu prosto z horyzontu  Smile dzięki!
A ja oczywiscie tradycyjnie popsulem program, mam kilka poprawek. Gdzie jestes Janusz, pisac na GG, maila, forum? Daj znac na GG  Wink
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
Brawo Panie Januszu  ale jest jeszcze jeden błąd zamiast Wielka Niedźwiedzica jest napisane Wlka Niedźwiedzica 
Odpowiedz
(06.01.09, 17:50)Wojtkek Stygar link napisał(a): Brawo Panie Januszu  ale jest jeszcze jeden błąd zamiast Wielka Niedźwiedzica jest napisane Wlka Niedźwiedzica 

Ładnie to wyłapałeś. Nie mieścił się caly napis w pliku i z lenistwa nie poprawiałem tego Smile
Ale zobaczę co da się zrobić Smile

Moje dzisiejsze poprawki i KRZYŚKA też na bieżąco juz uwzględniłem.

ta sama nakładka do ściągnięcia (od 18:30).
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
(06.01.09, 17:50)Wojtkek Stygar link napisał(a): Brawo Panie Januszu  ale jest jeszcze jeden błąd zamiast Wielka Niedźwiedzica jest napisane Wlka Niedźwiedzica 

Wojtek.
Ja już poprawiłem "Wielką Niedźwiedzicę" a Ty kiedy poprawisz literowkę w swoim imieniu ??  Big GrinBig Grin

Musze przyznać, że naprawa tej Wielkiej Niedźwiedzicy trwała teraz 10 minut, ale od 2002 roku nie miałem dość silnej woli, aby to zrobić.
Dopiero uwaga Wojtkeka Smile zmobilizowała mnie.

Tak więc poraz pierwszy w AstroJaWilu nazwy wszystkich gwiazdozbiorów są właściwie pisane (mam nadzieję) Smile

http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_11_test.rar

Wszystkie pliki należy wgrać, jak zwykle, w miejsce starych.

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
dziękuje za podpowiedź aż mi wstyd  :-\
tylko mam jeden problem coś nie mogę znaleźć w profilu gdzie zmienia się nazwę 
Odpowiedz
Ciesze sie, ze udalo mi sie w miare dopbrze komunikowac po poludniu z Januszem - udalo sie poprawic kilka drobiazgow. No oczywiscie bylo tak ze ja marudzilem a Janusz staral sie spelniac moje zachcianki, dobrze ze jeszcze na razie ma do mnie cierpliwosc  ;D
Wroble na dachu cwierkaja, ze jeszcze za jakas godzinke ukaze sie ostatnia nakladka programu na dzisiaj tak wiec warto jeszcze przekrecic sie w sieci chwilke i na dobranoc drapnac ostatnia wersje AJW  Smile
No to czekamy......
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
(06.01.09, 22:00)KRZYSZTOF_M. link napisał(a): Ciesze sie, ze udalo mi sie w miare dopbrze komunikowac po poludniu z Januszem - udalo sie poprawic kilka drobiazgow. No oczywiscie bylo tak ze ja marudzilem a Janusz staral sie spelniac moje zachcianki, dobrze ze jeszcze na razie ma do mnie cierpliwosc  ;D
Wroble na dachu cwierkaja, ze jeszcze za jakas godzinke ukaze sie ostatnia nakladka programu na dzisiaj tak wiec warto jeszcze przekrecic sie w sieci chwilke i na dobranoc drapnac ostatnia wersje AJW  Smile
No to czekamy......

Pod tym samym linkiem już jest dzisiejsza ostatnia wersja.
Jutro posiedzę nad katalogami, bo tam widze jeszcze potrzebę mojej interwencji.
W Mapie dodałem możliwość wyświetlania numerów SAO wszystkich wyświetlonych gwiazdek.
Trwa to minimalnie dluzej, ale nazwę każdej i jej numer SAO można zobaczyć, ustawić jako Obiekt itp.
Jeszcze to wyszlifuję, bo reszta już chyba działa OK.
D O B R A N O C.

PS. Jutro zakrycie Plejad i ma byc najzimniej Sad
Odpowiedz
Janusz czy ja bym mógł poprosić o jeden trik jeszcze? Bo jedno co często używam niestety jest dość nie tyle kłopotliwe co monotonne i fajniej by było gdyby to można było zrobić jednym kliknięciem.
Chodzi mi o wpis danego zjawiska głównie z extra i horyzontu jako wiadomość dnia wyświetlana na stronie głównej (to na czerwono w dniu i zielono dzień przed).
Chodzi tylko o to by nie trzeba było wchodzić w memo i wpisywać zjawisko za # lub &.

Chyba że jest coś o czym nie wiem ??? Wink
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz

Nowa dzisiejsza nakładka juz jest na serwerze.

http://www.astrojawil.pl/ftp/astrojawil_11_test.rar

Wszystkie pliki należy wgrać, jak zwykle, w miejsce starych.

Poprawki:

- w katalogu SAO,
- Kwadrantydy wreszcie są na swoim miejscu
- Dla Łukasza z Extro do MEMO ze znakiem #
- Dla KRZYSZTOFA czas real w Okolicach
- poprawiłem martwe pole w Okolicach, co zauważył KRZYSZTOF
- drobne graficzne poprawki
- i jeszcze parę rzeczy, ale nie pamiętam Smile
Odpowiedz
Janusz jest naprawde niesamowity, czasami to ja jeszcze nie zdaze wytlumaczyc dokladnie o co mi chodzi a juz mi pisze ze jest prawie skonczone i zaraz na forum bedzie juz nowa nakladka  :o
Znowu dzisiaj sie udalo usprawnic kilka funkcji w programie, wersja 11 jest juz prawie na ukonczeniu.
Jest naprawde kilka fajnych nowych zmian - DZIEKI JANUSZ !!! Big Grin
Warto miec nowa wersje AJW w swoim kompie  8)
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości