Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawianie montażu azymutalnego
Z przyjemnością stwierdzam, że się myliłem (przynajmniej częściowo) co do moich szkiełek. Przy rozkręcaniu i czyszczeniu optyki (należało jej się po 3 latach użytkowania) okazało się, że okularki są dwusoczewkowe, tylko soczewki są tak cienkie i tak blisko siebie, że wyglądają jak jedna Smile
Niestety barlow naprawdę jednosoczewkowy :-\
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz
Przepraszam za niepisanie ale pogoda się poprawiła i pojechałem na działkę. Dotrwałem do północy żeby zobaczyć piękne mgławice w gwiazdozbiorze oriona. Niestety. M31 nie znalazłem.

Wracając do wątku. Nie wiem jak rozkręcić te okulary, natomiast ten 4mm u mnie nie jest taki najgorszy. Pozwala mi zobaczyć pasy Jowisza. Smile Obraz może nie jest super jakości ale widać lepiej niż w tym 12.5mm. Co do księżyca (bo dzisiaj prawie pełnia) to w każdy okularze wygląda dobrze tyle że całego mogę zobaczyć tylko w tym 20mm bez barlowa. Za mała średnica. Myślałem o kolimacji ale boję się popsuć. A jeśli efekty będą mizerne to chyba nie ma co.
Synta 8''
Odpowiedz
Troszkę odchodzimy od tematu wątku, więc założyłem nowy, do którego zapraszam:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=13518.new#new
traveler ATM 70/500 i 40D do foto
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości