Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EQ2 - periodic error
Witam!
Ostatnio udało mi się uruchomić własnoręcznie wykonany układ do prowadzenia automatycznego (guiding) do mojego montażu EQ2 SkyWatcher. Myślę, że dla niektórych osób mogą się przydać  wartości PE dla tego montażu bez i z włączonym guidingiem. Ważne jest to zwłaszcza dla osób, kótre chcą próbować powalczyć z astrofotografią: montaż to absolutna podstawa - określa co można a czego nie!.
PE dla EQ2 z wyłączonym guidingiem:
[Obrazek: EQ2_900.jpg]
PE z włączonym guidingiem:
[Obrazek: EQ2_Guide_on_900.jpg]
Guiding kamerką CretiveUltraPro przy częstości 10 klatek na sekundę i teleskopie SkyWatcher 130/650 (zasięg kamerki w tym przypadku to około +8mag). Jak wiadomo EQ2 nie należy do stabilnych - dlatego korekty występują b. często.
Szacuję, że przy takim prowadzeniu można stosować długie czasy (5-10 minut) dla obiektywów 50mm (z kamerką SC). Obiektyw 135 mm  to czasy do około 50(100) sekund.
pozdrawiam
jurpil - SkyWatcher 130/650, Philips Sc1.5, CreativeUltraPro, obiektyw Super Takumar 1.4/50 ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości