Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z tą grawitacją?
#21
Tzn tak:
o "Jescze krótszej historii czasu" - nie słyszałem prosiłbym o dokładniejszy opis.
Wiem o "Krótkiej historii czasu" (i domyślam się że o nią ci chodzi) - Hawkinga, tylko że ta książka jest z 1988 roku. -- roche starawa.
"Hiperprzestrzeń" jest z 1994 roku, a "Wszychświaty Równoległe" z 2005 roku.
Postaram się wczytać na nowo, czemu 26 odpada - tak sobie przypominam tylko że nie pamiętam czemu się ją odrzuciło.
Za parę dni się odezwe.
Odpowiedz
#22
Chodzi o książke której tytuł napisałem. Jest to dosłownie nowsza wersja "Krótkiej histori czasu". Dużo bardziej przystępnie dla zwykłego śmiertelnika napisana i uzupełeniona o nowe dane i teorie.
Książka jest bodajże z 2005r.
Hawking dosłownie wspomniał o tym opisując teorie strun w rozdz. 11  Smile
Pozdrawiam Bogdan Kubiak Wink
Odpowiedz
#23
dobrze wiedzieć. Musze poszukać i kupić.
Narazie znalazłem w Hiperprzestrzeni. W rozdziale 7, że 26 wymiarów owszem, ale 16 jest zredukowanych, a i tak jest wystarczająco dużo miejsca.
W "Wszechświatach" jest cały rozdział 9 "W poszukiwaniu echa jedenastego wymiaru".
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#24
(14.12.08, 18:40)JacekW81 link napisał(a): Teorie wyższych wymiarów zapoczątkował sam Einsten. Dodał on do znanych już 3 wymiarów przestrzennych (długość, szerokość, wysokość) czas. Stworzył w ten prosty sposób swoją czasoprzesteń.
Nie zapominajmy o Lorentzie oraz Minkowskim Wink
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przestrze%C...nkowskiego
http://pl.wikipedia.org/wiki/Transformacja_Lorentza
ostatecznie w szczególnej teorii względności mamy przestrzeń Minkowskiego, a nie przestrzeń Einsteina oraz transformacje Lorentza, a nie transformacje Einsteina Smile

Polski portal o tematyce astronautycznej: http://kosmonauta.net Zdjęcia z MER-ów: http://www.exploratorium.edu/mars/raw_data.html Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm
Odpowiedz
#25
Czy grawitiony mają zmienną prędkość w różnych ośrodkach tak jak fotony. Jakie to ośrodki i czy generują one promieniowanie Czernkowa ? Czy można w związku z tym tak spowolnić je że prawie staną i jakie wtedy konsekwencję?
Odpowiedz
#26
(26.12.08, 17:08)stardustka link napisał(a): Czy grawitiony mają zmienną prędkość w różnych ośrodkach tak jak fotony. Jakie to ośrodki i czy generują one promieniowanie Czernkowa ? Czy można w związku z tym tak spowolnić je że prawie staną i jakie wtedy konsekwencję?

Dobre pytania! Sądzę, że nikt nie zna na nie odpowiedzi - pewnie dlatego, że samo istnienie grawitonów wciąż nie zostało udowodnione.

Ale na zgadywanie i fantastykę - te pytania są świetne! Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości