Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deneb i łabądź podany na szeroko
Znowu fotka  urokliwego rejonu Drogi Mlecznej :okolice Deneba
Znowu Pentacon 1,8/50 @4  i Canon 10D  .
Stack 5(!) zdjęć po 450 s i 400 ISO . Z powodu silnego gradientu od wschodzącego Ksiezyca obciąłem dolny i prawy margines 15% (przy okazji pozbyłem śladów amp glow - coś z darkiem pokręciłem. Sad  Sad  Sad  )

[Obrazek: f4b8d2d1989b5226.jpg]
Jak  Wam się podoba?
Czy coś poprawić?
Odpowiedz
Jest dużo lepiej jak ostatnio, ale Smile Za mocno wyciagane jak na tak małą ilość materiału. Szum jest już konkretny. Jeżeli zrobisz koło 15-20 takich klatek to będzie wypas  ;D W sierpniu przy dłuższej nocy poszalajesz. Popracuj jeszcze tylko nad balansem kolorów, jak dla mnie za dużo zielonego.

Przykładowo, z dwukrotnie większej ilości materiału niż Ty osiągnałem tyle:

[Obrazek: cygnus_s.jpg]

Użyłem ISO800 oraz 16x300sek ale jednocześnie światło dwa razy mniejsze niż u Ciebie więc to niejako kompensuje wyższą czułość. Chciałbym podejść do tego tematu jeszcze raz... Smile
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
Czym robione?
Tairem ?
Chcę kupić coś dłuższego i zastanawiam się na własnie nim albo Takim jak u Papatiego Sonnarem.
Choć z drugiej strony mam taki 4/135 który daje bardzo ładne  obrazy.
A jeszcze wciąż nie opanowałem tej tej ogniskowej.
Jak sadzisz jaki jest kres  mozliwości EQ3 Soligora (bez lub z guidingiem)??
Odpowiedz
(27.06.08, 11:57)noxili link napisał(a): Czym robione?
Tairem ?
Chcę kupić coś dłuższego i zastanawiam się na własnie nim albo Takim jak u Papatiego Sonnarem.
Choć z drugiej strony mam taki 4/135 który daje bardzo ładne  obrazy.
A jeszcze wciąż nie opanowałem tej tej ogniskowej.
Jak sadzisz jaki jest kres  mozliwości EQ3 Soligora (bez lub z guidingiem)??

Fota robiona była Sigmą APO 70-300 przy 70mm f/5.6. Tair dałby znacznie wiekszą skalę odwzorowania!

Kres Soligora? Cięzko powiedzieć, zależy co kto jest w stanie zaakceptować, 300mm z guidingiem raczej pociągnie.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości