Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 lat od Katastrofy Tunguskiej
Witam,

czy polskie media, a zwłaszcza prasa, "zauważyły" 100 rocznicę katastrofy tunguskiej ?

W tym celu przejrzałem 6 popularnych dzienników.

W:  Super Expressie,  Dzienniku, Fakcie, Życiu Warszawy i liczącej kilkadziesiąt stron Gazecie Wyborczej  - nie znalazłem dosłownie  nic !!  :o Tongue

Tylko w dzienniku Polska  jest artykuł o tej 100 rocznicy na cała stronę formatu A4 !!  Big Grin

Tak na marginesie - kiedy jeden z w/w dzienników nie napisał prawie nic o widocznej (w 2007 r)  gołym okiem komecie McNaugtha, a pierwsza wzmianka ukazała się dopiero wtedy, gdy kometa była ozdobą nieba w Australli, napisałem do redakcji z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego nie "zareklamowali" komety wtedy, kiedy była widoczna w Polsce.  Dostałem odpowiedź z kilkoma powodami. Jeden z nich - brak miejsca w gazecie... ;D Tongue

Hermes

P.S.  Przy okazji, taka wskazówka dla gości, przyjeżdżających do Warszawy i szukających informacji o planetarium, obserwatorium prowadzącym pokazy nieba dla publiczności czy adresu PTMA - tych informacji warszawska prasa nie zazwyczaj nie zamieszcza !!  Wyjątkiem jest planetarium, ale znalezienie informacji o nim wymaga bardzo uważnego przeczytania kilku-kilkunastu stron.  O PTMA i pokazach informacji w mediach nie ma (pomijam internet Big Grin  oraz wyjątkowe okazje raz na kilka lat... ).  Taka sytuacja trwa od ponad 50 lat... Nie ma się co specjalnie dziwić - przecież nie jesteśmy w Puławach, Niepołomicach, Łodzi, etc., etc... Sad   

Odpowiedz
tak to już jest z tymi ''gazetami'' ciągle mało miejsca ...a reklamy? aż się gryzą swoją konkurencją wielkości wchodząc jedna na drugą
pozdro...
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
no cóż redaktorzy gazet nie zostali wcześniej powiadomieni, że taka okazja się zbliża ;D czyżby jakieś niedoinformowanie? a dla Karola: podobna sprawa jak w przypadku Krakatau miała też miejsce z wulkanem Tambora w 1815  Smile sprawdź niedowiarku Wink
bolidy...jak to ładnie brzmiSmile
Odpowiedz
Witam,

w swoim domowym "archiwum" znalazłem kolejną gazetę o niecodziennej wersji dotyczącej katastrofy tunguskiej:

[Obrazek: 35_01_07_08_10_10_19.jpg]

- tym razem o zderzeniu z mini-czarną dziurą. Tę hipotezę przedstawia "Express Wieczorny" w numerze z końca września 1973 roku.

Hermes
Odpowiedz
:o Przyznam że czytając o tym wszystkim nadal nie mogę sobie tego wyobrazić, nie potrafię pojąć jak to mogło wyglądać! Ale szczerze mówiąc niektóre przypuszczenia (nawet profesorów czy naukowców!) są możliwe ale strasznie naciągane i wręcz fikcyjne. Wink Niemniej bardzo jestem ciekawa co przyniosą kolejne badania tamtych terenów. Jeśli ktoś znajdzie coś nowego to proszę abyście to tu wrzucili chętnie poczytam  Big Grin

Pozdrawiam  Wink
Asia
Życie wśród gwiazd wydaje się taki krótkie...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości