Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STS-125
Astronauci misji STS-125 Scott Altman i Mike Massimino odwiedzili New York Stock Exchange w celu obejrzenia filmu produkcji IMAX (tego co go tu wcześniej omawialiście  Tongue) Chyba miało to miejsce wieczorem w czwartek, 18 marca.

My go mamy do obejrzenia od 19! Astronauci to zawsze mają fuksa!!! Tongue
Adam Rędzikowski dajcie gwiazdke!!!! (czy coś w tym stylu!)
Odpowiedz
Byłem! Film wizualnie jest naprawdę śliczny! Oferuje mnogość naprawdę świetnych obrazów z misji STS-125, rys historyczny a także sporo ładnych animacji. Jedyne do czego można się przyczepić to narracja, która jest zrobiona pod typowego amerykańskiego widza.

Ale prócz tego film jest naprawdę śliczny. Animacja lotu po M42 jest niesamowita.

Jest też kilka "historycznych" scen - np wyjście do Astrovana i start misji STS-31 (tak tak, tam poleciał Bolden!), wzmianka o STS-107, batalii o ostatnią misję serwisową do HST (jest scena, na której Mike Griffin zatwierdza misję do teleskopu, po czym rozlegają się owacje na stojąco Tongue ), przygotowaniu do misji ratunkowej STS-400 i samych przygotowaniach do misji STS-125.

Obrazy z samej misji STS-125 są oczywiście cudowne - pokazano start z wielu ujęć (aż szkoda, że MECO nie pokazali), są sceny ze złapania HST oraz wszystkich spacerów kosmicznych (sporo narracja opowiadała o problemach, jakie napotkano w trakcie tych EVA'ek) oraz sceny z wnętrza promu, ukazujące załogę w trakcie prac. Mi najbardziej się spodobały sceny uwolnienia teleskopu - wystarczy cofnąć się o kilka stron by się zorientować dlaczego! Wink Niestety, nie było żadnych ujęć z lądowania (szkoda).

Film kończy się animacją - lotem po całym Wszechświecie - rozpoczynając od Drogi Mlecznej, poprzez M31, M87 i gromadę w Pannie aż do granic Wszechświata i z powrotem w okolice Ziemi. Można się tego było spodziewać. Tongue

Tak czy inaczej polecam wszystkim! Ja pewnie jeszcze z raz albo trzy razy się wybiorę. Smile
Odpowiedz
wiadomo coś już o dacie premiery w Polsce? na stronie IMAXu narazie nie ma żadnej wzmianki na ten temat.
Odpowiedz
dotychczas widziałem i mam na Blue Ray wszystkie filmy Imax od Heil Columbia, do Destiny in Space i jedno co mnie zastanawia to
wyjątkowo krótki czas ich trwania. Naprawdę jestem zawiedziony, że wyniesienie tak ciężkiej i wielkiej kamery owocuje później tak króciutkim czasem trwania. Co do tego pierwszego to wogóle jestem zawiedziony tragicznie bo większość materiałów w HC wcale nie pochodzi z IMAXA. Myślę że tak naprawdę najciekawszych materiałów i tak nigdy nie zobaczymy.
Odpowiedz
Jak wyczytałem: premiera Hubble 3D w Polsce to 17 września 2010 Smile

http://www.idg.pl/news/357672/IMAX.Hubbl...mosie.html

Pomysł Maquisa o wspólnym wypadzie na seans jest bardzo dobry. Słyszałem, że w Łodzi jest "najlepszy w Polsce" IMAX (mieści się przy Manufakturze), poza tym to środek Polski zatem... Smile
GG 8698011
Odpowiedz
(23.04.10, 19:49)Mikkael link napisał(a):Jak wyczytałem: premiera Hubble 3D w Polsce to 17 września 2010 Smile

http://www.idg.pl/news/357672/IMAX.Hubbl...mosie.html

Pomysł Maquisa o wspólnym wypadzie na seans jest bardzo dobry. Słyszałem, że w Łodzi jest "najlepszy w Polsce" IMAX (mieści się przy Manufakturze), poza tym to środek Polski zatem... Smile

Kusisz...
Odpowiedz
(23.04.10, 20:56)perian link napisał(a):Kusisz...

Może i ja się wyrwę z Wami Wink
Odpowiedz
(23.04.10, 20:56)perian link napisał(a):Kusisz...

Prawda. Kusi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości