Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ameryka ze 135-tki
Witam.

Na początku polowałem na Veil-a,ale ogniskowa 135mm nie zabardzo się do tego nadaje,więc strzeliłem w Ameryczkę Wink
Jest to moje pierwsze zdjęcie składane i obrabiane w Irisie,więc efekt końcowy nie powala. Nie jest to mistrzostwo świata,no ale cóż-obróbka zdjęć to moja słaba strona :'(

Canon 300D+135mm f=2,8@5,6,montaż Meade LXD55,15x180 sek.

[Obrazek: ameryka.jpg]

Odpowiedz
Dobra fotka,gratulacje  Smile
Odpowiedz
Iris więc efekt nie powala?
Patrix co Ty opowiadasz? Mam na dysku MaximaDL 4.62, DeepSkyStacker, ImagesPlus, PixInsight i Irisa i powiem Ci, że Iris pod względam funkcjonalności bije każdego z nich w przedbiegach. Nawet płatny Maxim czy IP mają 1/3 z tego co Iris. Dobrze zestackowane zdjęcia w Irisie wyglądają lepiej niż z Maxima czy IP. Lepiej naucz się tego programu, a jeśli nie chce Ci się to ściągnij sobie DeepSkyStacker, w nim kalibracja, cała reszta + stack to przyciśnięcie jednego przycisku, a efekt końcowy daje naprawdę dobry. Iris to prawdziwy kombajn i zrobić można w nim naprawdę wszystko. A próbowałeś kiedyś kalibrować i stackować Rawy w MaximDLu? Polecam !!!  Big Grin DSLR to w Maximie jakieś nieporozumienie ! Jedynie do obróbki końcowej lepszy jest PixInsight lub FITS liberator, ale ten pierwszy w wersji standard zamiata liberatorem podłogę Wink
Odpowiedz
(14.06.08, 20:51)G_Czechowski link napisał(a): Iris więc efekt nie powala?

Nie powala sama obróbka zdjęć w moim wykonaniu-jeszcze długa droga mnie czeka w tej dziedzinie(jest to moje pierwsze zdjęcie w tym programie). 

Natomiast sam program jest rewelacyjny. Używałem zawsze Deep Sky Stacker,ale chyba go wywalę-w końcu mam Irysa Wink
Odpowiedz
Spokojnie, wszyscy tak zaczynamy  ;D 
Kombinuj i jeszcze raz kombinuj  Smile

pozdr.
Odpowiedz
Witam

Zawsze staraj się trzymać tło czarne. Musisz posiedzieć przy tym materiale bo z 15 klatek można sporo wyciągnąć.
Cierpliwości Smile
Adamo    http://allsky.pl
Odpowiedz
Może prawei czarne Smile Tak aby po zmierzeniu pipetą w PS w trybie luminancji miało koło 95%.

pozdrawiam
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
zdjęcie jest troszeczkę za mocno sklipowane (obcięty histogram z prawej strony). Nie wiemy zbyt wiele o warunkach, sądząc po kolorze tła, czasach i użytej przesłonie sądzę, że fota była robiona pod niebem zaświetlonym LP. Należy też pamiętać, że nocki tak naprawdę teraz są beznadziejne i focenie chyba wyłącznie na zasadzie testów. Reasumując ćwiczyć focenie i obrabianie Smile

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Prawda, białe nocki nadają się do jasnych obiektów gwiazdowych typu gromady.
Kod:
Może prawei czarne Smiley Tak aby po zmierzeniu pipetą w PS w trybie luminancji miało koło 95%.
No tak, miałem na myśli ciemne tło nieba.
Adamo    http://allsky.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości