Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meade LXD55- POMOCY
  Witam.
Montaż sprawował się zawsze wybornie,nie miałem z nim nigdy żadnych problemów. Aż do dzisiaj;korzystając z bezchmurnego nieba,wytargałem sprzęt do ogrodu i porażka. Podłączyłem wszystko jak trzeba,włączam i nic. Po włączeniu powinno się pojawić na pilocie menu i taki typowy dźwięk.

Tym razem ani nie ma menu,ani tego dźwięku,tylko wyświetlacz pilota świeci na czerwono. Montaż stoi w miejscu i  nie reaguje na polecenia pilota,jak również komputera. Podłączałem to kilka razy z tym samym efektem. Nie wiem czy to wina pilota,czy montażu.

Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc,byłbym dozgonnie wdzięczny.

Odpowiedz
Hej !

Nie znam tego LXD55 , ale ja w swoim raz wsunąłem jeden konektor , już nie pamiętam który , w Auto guide - też nie jechało i dziwiłem się  :Smile :Smile Może mimo wszystko tam zrobiłeś jakąś pomyłkę... Czasem człowiek 10x sprawdza a "kurza" ślepota uparta ...

Pozdrawiam !
Smile

Odpowiedz
A może Twojemu autostarowi trafiła się przypadłość, trapiąca czasami te piloty, pod nazwą "proc trap"?

Spróbuj zresetować pilota (włącz zasilanie trzymając wciśnięte przyciski "Enter" oraz "strzałkę w dół" na samym dole po lewej); urządzenie po resecie będzie oczekiwało na załadowanie nowego firmware - oznacza to, że musisz mieć pod ręką kabelek 505 i odpowiedni programik w komputerze.
Programik oraz najnowszy firmware znajdziesz na stronie Meade a kabelek można przygotować w kilka minut (np. wykorzystując kabel łączący telefon ze słuchawką Wink ).
Odpowiedz
(06.03.08, 22:18)EEri link napisał(a): Spróbuj zresetować pilota

Więc tak-po zresetowaniu wyskakuje taki oto komunikat:
    "flash load 3.0"
no i pytanie-jakim programem mam wgrać nowy firmware(kabelek i firmware już mam). Szukam na stronie Meade,ale chyba jakiś ślepy jestem :'(

Odpowiedz
    HURRRA,działa

Wielkie dzięki EEri, juz myślałem że nic z tego.

Korzystając z okazji-czy np.komety wgrywa się w ten sam sposób?

Odpowiedz
Tak, za pomocą "AutostarUpdate" możesz zmieniać/aktualizować obiekty, jakie ma w pamięci pilot. Aktualne dane można pobrać z witryny Meade (File > Get Object Data from WWW...).
Warto czasami tam zaglądać, np. w trakcie lotów STS zawsze w Satelitach znajdują się dane pozwalające śledzić ewentualne przeloty.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości