Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bresser 152s + Księżyc
Wczoraj pierwszy raz udało mi się podpiąć body cyfrowe do ww teleskopu. Teleskop ma fabryczny gwint m42, więc przejściówka z gwintu na bagnet EOS załatwiła sprawę. Link do poczynionego zdjęcia [Obrazek: index.php?action-gallery;sa=view;id=1056]
Odpowiedz
Teraz wkleiłem link Smile

http://astro4u.net/yabbse/index.php?acti...ew;id=1056
Odpowiedz
Brawo , następne fotki śmiało w dziale Astrofotografia ... Smile

Odpowiedz
brawo! niezła ostrość
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Odpowiedz
Dziękuję Wam za miłe słowo. W porównaniu do poprzedniego mojego teleskopu jak przez ten zobaczyłem Księżyc to poczułem jakbym pierwszy raz na niego spojrzał. Chciałem jeszcze Wam pokazać surowe zdjęcie, prosto z aparatu jedynie po drodze wykadrowane. Z ostrzeniem było trochę niewygody, ponieważ Księżyc był wysoko a aby zajrzeć przez wizjer aparatu musiałem klękać na ziemi, więc wyglądałem jak arab modlący się przy teleskopie.

http://astro4u.net/yabbse/index.php?acti...ew;id=1059
Odpowiedz
"Surowy z aparatu" Wygląda lepiej  niż ten obrabiany, znaczy się pewnie przedobrzyłeś z ostrzeniem i trochę szum wyszedł. Poza tym widać aberkę ale to normalne w achromacie.

A klęczenie przed teleskopem fajne jest sam czasem uprawiam ten ekstremalny rodzaj obserwacji, widoki takie że aż na kolana powala Wink Możesz tez wyostrzyć tak że robisz serie zdjęć każde z innym ustawieniem a potem wybierasz to najlepsze.
Pozdrawiam Mak 127, BPC 20x60 Mój Twitter Moja galeria
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości