Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamarznięte okulary
Witam.
Pytanie może sie wydawać dziwne ale czy jest jakis sposób żeby okulary nie zaparowywały i nie zamarzały, np. jakiś rodzaj grzałki na okular czy coś. Narazie co 20 minut latam do domu i czekam kolejne 20 aż okulary sie rozmrożą. Jest na to jakiś normalny sposób, bo przez to więcej siedze w domu i czekam niż oglądam. I żeby nie robić nowego wątku to jaki smar jest najlepszy do Synty 130/900, ten co jest teraz, zamarza jak tylko jest temperatura poniżej zera.
Pozdrawiam.
Synta 130/900
Odpowiedz
są specjalne "Dew Remover Heater" dla okularów
[Obrazek: 2168CJM7N8L._AA200_.jpg]
ale są dość drogie, lecz można je również wykonać samemu z połączonych równolegle rezystorów lub kabla grzejnego

ale prostszym rozwiązaniem jest użycie suszarki do włosów, a najlepiej trzymać je w kieszeni - za pazuchą; czy jak to się nazywa Wink

Odpowiedz
Dzięki za odpowiedz, zrobiłem grzałke z kabla teraz czekam tylko na pogode żeby wypróbować. Mam jeszce tylko pytanko o ten smar jaki jest najlepszy i jeżeli ceny są spore to w jakis sensownych. Pozdro
Synta 130/900
Odpowiedz
Kurcze; jakoś mi nigdy okular nie zamarzł; prędzej zaparowaół
Odpowiedz
(23.02.08, 09:44)Dragon51a link napisał(a): Dzięki za odpowiedz, zrobiłem grzałke z kabla teraz czekam tylko na pogode żeby wypróbować.

Chyba będziesz musiał zaczekać do następnej zimy, bo ta była dość ciepła.
Ale, oczywiście, opisz jak się sprawuje wykonane ogrzewanie.
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Kabla jak narazie użyłem tylko 2 razy bo trafienie na dobrą pogode tej zimy wymaga chyba cudu. Grzałka działa na 2 baterie 9V ale musze zmniejszyć na 1 baterie bo soczewki chyba za bardzo sie nagrzewaja w stosunku do temperatury otoczenia bo przez 10 - 15 min obraz jest rozmazany dopiero jak soczewki są schłodzone to obraz jest ostry, ale to o co mi chodziło osiągnąłem teraz nie ma mowy o zamarznieciu czy zaparowaniu. Szkoda tylko ze pogoda nie dopisuje.
Synta 130/900
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości