Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afera teleskopowa
To jest mój ostatni post w tej sprawie. Nie zamierzam brać dalej udziału, co i tak stało się wbrew mojej woli, w tej żenującej dyskusji. Powtórzę tylko raz jeszcze, organizatorzy OZMA nie mają nic wspólnego z całą tą sprawą,  a ja nie wystepuję w roli czyjegoś adwokata.
Karolu,
w ostatnim mailu do mnie skierowanym,  kategorycznie stwierdziłeś, że organizatorzy popełnili błąd i przyznali Konradowi nagrodę. Dlatego zdecydowanie się sprzeciwiłem takiemu osądowi, dziwiąc się Tobie, że nie wiesz w jaki sposób przyznawane są GRAND OZ, przecież byłeś na OZMA. Co do drugiej sprawy (sugerowanie jakobym miał napiętnować Konrada), to tak to odebrałem, bo przecież wyrok już wówczas został wydany. Niemniej tutaj masz rację , to byla nadinterpretacja, przepraszam za to. I wybacz, że nie przytoczyłem w Vademecum dokładnych nazw kategorii oraz szczególowego regulaminu przyznawania Grand Oz, chyba sam rozumiesz, że  to byly skróty na użytek relacji prasowej. GRAND OZy  w kategorii sprzętowej przyznawane są od 1998 roku i zawsze pełna nazwa  brzmiala tak samo.
McArti- nie wiem. Zapytaj tych, co oddali głos na "Dziadka"

zbignieww- z pełnym szacunkiem, ale to Ty bijesz w bęben i sugerujesz fakty, które nie mogły mieć miejsca i na dodatek wypowiadasz się w kwesti o której jak widzę nic nie wiesz.

(27.12.07, 22:18)zbignieww link napisał(a):To się w pale nie mieści  :Smile :Smile :Smile  Jeśli jurorzy wiedzieli ...to też trzeba to napiętnować !!!!!
... a jeżeli uwazasz, że moje wyjasnienia są bzdetami, to wybacz ,ale wszelka wymiana zdań między nami to strata czasu...
Biorąc pod uwagę wyjasnienia Konrada Harasia oraz, to że Pan Andrzej Bałuczyński nie zgłasza zadnych pretensji oraz to ,że dyskusja staję się nieprzyjemna  ,uważam ze strony organizatorów OZMA sprawę za zamkniętą. Nie interesują mnie dalsze losy tej dyskusji. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących. 
Marek Nikodem PPSAE
Czekam dluuuuugo na zakończenie.
Bardzo proszę, niech zniknie wątek w otchłań zmartwień i przestrzeni kosmicznej, by mogły wrócić dobre myśli naszego Forum.
Lekcja   warta jest.
                                                Dziadek.
Dzień dobry !

Miałbym ogromną prośbę o zlikwidowanie z forum astro4u.net tego tematu:
Pisałem do Administratora forum wielokrotnie.
Sprawa została wyjaśniona " na gorąco" z zainteresowanymi jednak temat istnieje w sieci przez ponad 5 lat i wciąż niesłusznie widnieje tam moje nazwisko. Jest to dla mnie dosyć kłopotliwe, podczas towarzyskich "astro - spotkań", dlatego proszę o zrozumienie.
Astropozdrawienia
Konrad Haraś
Nie do końca rozumiem co znaczy "wyjaśniona na gorąco"? Rozmawiałem z Andrzejem Bałuczyńskim (Dziadkiem) na ten temat kilka razy i do dziś nie mam najmniejszej wątpliwości co do meritum sprawy. No a meritum było takie, że teleskop wykonany przez Andrzeja został przedstawiony na konkursie OZMA jako wykonany własnoręcznie. Z dokumentacji a więc zdjęć Andrzeja i tych z konkursu nie było co do tego najmniejszej wątpliwości. Z jednej strony trochę czasu już minęło a z drugiej nie wiem czy nie powinno to zostać na forum jako przestroga.
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Gwoli scislosci, odebralem tylko jedna wiadomosc (na PW) w tej sparwie i po konsultacjach wewnetrznych uznalismy, ze watek pozostanie.
Jest tak z dwoch zasadniczych powodow.

Powód 1.

Cala sprawa nie zostala wyczerpujaco wyjasniona a elementarna uczciwosc podpowiada, ze zaistnialy problem mozna bylo rozwiazac w duzo bardziej elegancki sposob niz "tak jak watek pokazuje".

Niestety nie mozna czyjejs pracy ( w tym przypadku starszego, niepelnosprawnego i schorowanego czlowieka) bezkrytycznie przedstawiac jako swoje dzielo w konkursie. Zdobyta w ten sposob nagrode podpierać infantylnymi historiami nie majacymi pokrycia w dowodach. W dodatku po kilku latach (gdy krytyka przycichla) żądać usuniecia niewygodnego tematu z Internetu uzasadniajac to przedawnieniem i blizej nie okreslonym "zalatwieniem" sprawy.

Powód 2.

To wartość dydaktyczna calej tej historii bedaca wspanialym przykladem na to jak nie nalezy postepowac.
Niestety trzeba wziac odpowiedzialnosc za to co sie zrobilo nawet jesli nie sa to sprawy przyjemne. Miniony czas nie ma tutaj zadnego znaczenia bo watek (tak jak inne w tym dziale) sluzy ku przestrodze i edukacji przyszlych milosnikow astro. Chodzi nam o to, aby nikt inny podobnych schematow i zachowan w naszym, malym swiadku astro nie powielal. Przeciez edukacja nie sklada sie tylko z samych pozytywnych przykladow... Stad tez jakiekolwiek "usuwanie teamtu" w ogole nie wchodzi w gre. Przykro nam, ze watek stwarza problemy towarzyskie - ale oznacza to tylko, ze bardzo dobrze spelnia swoja role.

Pozdrawiam
ADM
Pozdrawiam Astro4u.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości