Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afera teleskopowa
ooo.... czyli była OZMA w tym roku....  ;D
a jak sie pytam to nikt nie był..... :Smile

a tak wogóle to oplotła was szara siec i myśle że za tym stoi układ oraz grupa trzymajaca władze...

ps. dla niektórych.... którzy siedza w temacie od lat i wykonali wlasnorecznie wiele sprzetu mala rzecz moze wydac sie nie warta oceny ale dla innych zrobienie czegokolwiek przy wlasnym sprzecie daje ogromna satysfakcje i nie wolno im tego odbierac. Bylem dotychczasz na 7 OZMAch i wiem cos o tym jak wygladaja konkursy, głosuje kto chce i na co chce. I rzeczywiscie konkurs nie ma w tytule "Wlasnorecznie zaprojektowany sprzet" ale wlasnorecznie wykonany.
Na koniec dodam, ze moze przez ostatnie 2 lata przyzwyczailismy sie w Polsce do sytuacji afer, podsłuchow i oskarzen... ale przeciez idzie nowe... ponoc..  Tongue
MICRO SPACE  www.u-space.eu
Rzeczywiście idzie nowe,tylko stare mordy zostają,to tak jakby dostać trabanta z nowym lakierem i gadką właściciela,że to mercedes.
Synta 12"
      hymmmmmm....
patrzę w lustro dłuuuugo i czy to ja sam się widzę starą mordą , a może mam 94 lata z wyglądu jak mnie to mawiano?
                Dziadek.
Smieszna sytuacja,miałem na myśli polityków(Kaczyński,Tusk i inne podobne im gadziny) nawiązując do postu "Mardo",przykro mi że Pan w ten sposób to odebrał.Osobiście bardzo szanuje Pana i pańskie osiągnięcia,a w przyszłości to chciałbym mieć przynajmniej połowe pańskiego doświadczenia.Mam na dzieje że Pan odpisze po przeanalizowaniu postu "Mardo".
Synta 12"
(28.12.07, 23:33)casic link napisał(a):Po okresie 6 miesięcy użytkowania tego teleskopu zdarzył się potworny wypadek. Podczas eksploatacji teleskopu w czasie jednej z nocnych wypraw, rura która wykonana była z bardzo twardej tektury uległa zgnieceniu wskutek obsunięcia się mojego samochodu z lekkiej górki na której wprost na położony poziomo teleskop. Nigdy nie zapomne tego widoku teleskopu pod kołami samochodu, który pędził wprost na olbrzymi głaz i roztrzaskujący się o niego.

Od kiedy samochód stawia się wyżej od teleskopu  ???
Co starałeś się obserwować z tej dolinki?
Wszystkich jakich znam robią obserwacje na wzniesieniach, lub płaskim terenie.
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Sytuacja jest bardzo dziwna,ale wydaje mi się,że sami zainteresowani powinni dogadać się w tej kwesti.My możemy sobie jedynie gdybać.Jednak w 100% podzielam twoje wątpliwości,po prostu to samo przyszło mi na myśl,no cóz,mówią że wszystko może się zdarzyć.
Synta 12"
Panowie i Panie - wrzućcie na luz.

Jedna strona wyraziła skruchę i przeprosiła, a druga to przyjęła.
Ciągnięcie tego chyba nie ma sensu.
Proponuję zamknąć wątek i go podczepić by wszyscy o tym pamiętali i nie popełniali w przyszłości takich błędów.
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
(30.12.07, 19:51)grzel link napisał(a):wrzućcie na luz.

No już wrzucił na luz i samochód mu zjechał,  ;D bez urazy ale zamknijcie wątek.
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Ja cały czas chciał bym usłyszeć od Konrada co on konkretnie zrobił przy tym teleskopie, chyba to nie problem napisać.
W sprawie jest wiele wątpliwości, jakim cudem np po zderzeniu z autem przetrwały wszystkie części teleskopu związane z montażem. Podkreślam, że mam zdjęcia teleskopu Andrzeja i większe tego "zrobionego" przez Konrada.
Po tych wyjaśnieniach z ochotą wątek zamknę.

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Popieram prośbę papatki ! Cały opis zdarzenia podany przez Konrada wydaje mi się mało przekonywujący  ...  Zbyt wiele spraw w życiu publicznym nie wyjaśnia się do końca , zamiata pod dywan - często w imię fałszywie pojętej miłości bliźniego . Tu nie chodzi o to , by leżącego jeszcze kopać , ale wyczerpująco sprawę wyjaśnić . Wszystkim to wyjdzie tylko na zdrowie !

To Niki :
- napisałem w swoim poście : "Jeśli jurorzy wiedzieli ..." itd  A Ty już bijesz w bęben , że obrażam dobre imię ludzi i dalsze tam bzdety...
Jeśli przy podejmowaniu decyzji nie było jurorów , to przecież nie było kogo obrażać...
No , ale podobno najlepszą obroną jest atak .

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości