Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afera teleskopowa
Drodzy Państwo.

Wszyscy doskonale znamy naszego forumowego kolegę Dziadka (Andrzeja Bałuczyńskiego).
Wiemy że jest to człowiek skromny, nieśmiały i o wielkim sercu. Dlatego uważam, że powinienem napisać to co właśnie czytacie.
Sprawa ta dotyczy bezpośrednio niego i jego teleskopu który kiedyś zbudował na podstawie strony Janusza Wilanda. Teleskopu w którego zbudowanie włożył masę pracy, pasji i serca. Teleskopu za który ktoś inny zebrał brawa...

Otóż w najnowszym numerze Vademacum Miłośnika Astronomii znajduje się relacja z tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Astronomii (OZMA). Czytamy w nim:

[Obrazek: cytat.jpg]

Z powyższego tekstu (i mojej korespondencji z Markiem Nikodemem) wynika jasno że pan Konrad H____ jest konstuktorem teleskopu "Dziadek" który możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach:

[Obrazek: dziadek2.jpg]

Dwa inne ujęcia:
http://www.syrio2.ovh.org/dziadek/dziadek1.jpg
http://www.syrio2.ovh.org/dziadek/dziadek3.jpg

JEST TO KŁAMSTWO!!!

Część z Was miało okazję kiedyś zobaczyć czy to osobiście czy na zdjęciach teleskop wykonany przez Andrzeja (Dziadka) którego "sercem" było zwierciadło wyszlifowane przez Janusza Wilanda. Poniżej załączam zdjęcie:

[Obrazek: dziadekold1.jpg]

Dosyć charakterystyczny element konstrukcji teleskopu Andrzeja: http://www.syrio2.ovh.org/dziadek/dziadekold2.jpg

Jak widać jest to ten sam teleskop!  :o
Co ciekawe Andrzej jakiś czas temu sprzedał ów teleskop. I co się teraz okazuje? Pan Konrad H____ wygrywa tym teleskopem GRAND OZMA w katergorii SAMODZIELNIE zbudowany teleskop.

Jest to moim zdaniem odrażający przypadek przypisania sobie ciężkiej pracy wykonanej przez Andrzeja nad tym teleskopem i zebranie za nią wszystkich oklasków. Bo chyba się ze mną zgodzicie że przemalowanie teleskopu to jeszcze nie jego budowa.

Publicznie proszę pana Konrada H____ o ustosunkowanie sie do powyższego tekstu oraz publiczne przeproszenie Andrzeja Bałuczyńskiego.

Mam również cichą nadzieję że cała sprawa okaże się nieporozumieniem. Mam nadzieję że na OZMA jurorzy nie wiedzieli kto NAPRAWDę był konstruktorem teleskopu a powyżej zamieszczony cytat jest pewnym niedopowiedzeniem ze strony autora tekstu.

Karol Wójcicki

PS. Dziadku, bardzo Cię przepraszam jeśli nie życzyłeś sobie tego tematu ale po zbadaniu sprawy uznałem że milczeć nie można i trzeba to upublicznić. Pewnych rzeczy nie można po prostu przemilczeć a już na pewno nie tolerować.
Niech noc będzie z Wami!
Szczęka opadła mi na ziemię... Numer nieprzeciętny! Również oczekuję wyjaśnienia sprawy.
To się w pale nie mieści  :Smile :Smile :Smile  Jeśli jurorzy wiedzieli ...to też trzeba to napiętnować !!!!!

Powiem tak: stary design teleskopu był zdecydowanie ładniejszy. Jak widać nawet pomalowanie na wpół Uniwersałowe kolory nie pomogło ukryć niecnego wystepku. Mam nadzieje, że sprawa się wyjaśni, taki sprzet jest bezcenny bo wykonany własnoręcznie, podziwiam Andrzeju. Do zobaczenia na następnym zlocie!

Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Jurorzy jak jurorzy, ale żeby, zebrać laury za cudzą pracę, to dopiero trzeba mieć ...nie równo pod sufitem.

"Brawo :-*" Konrad.

"Lidletka 10x50", Synta 8" na Dobsie.
Gratuluje podejścia do tematu,cała sprawa zasługuje nie tylko na napiętnowanie,ale także na dalszy rozwój tematu prowadzący do końcowego wyjaśnienia.Jeśli fakt się potwierdzi,to przeprosiny wraz ze sprostowaniem są wręcz konieczne,dla mnie takie postępowanie to ochydna obłuda i brak moralności.
Synta 12"
Świństwo..
też mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni szybko.
Hańba!  :-X
  Dzień dobry....
dobrze Karol napisał.
Tekst jest prawdziwy i potwierdzam .
Tak,  sprzedałem w Szczecinie własny wykonany Newton 150/1500 z podst. Dobbsona mikroruchami, zakupiłem do wykonania j.w.  lustro Janusza Wilanda.
teleskop wykonałem w Opolu parę lat temu.

Zawsze starałem się publikować różne prace,     pomysły i pragną zawsze,  by Nasza Brać Forum mogła korzystać, tworzyć, budować co się nadaje do astronomi amatorskiej.

z poważaniem pozdrawiam, Dziadek  Andrzej  BAŁUCZYńSKI.

DOSIEGO ROKU 2008   Big Grin  ;D zabawy szampańskiej i zdrooowiaaaaaaa !!!

Poprawiłem literówki w poście.
Dziadka przepraszam za przekręcenie nazwiska. Pisałem z pamięci.  Wink
Niech noc będzie z Wami!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości