Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejne wpadki Astrokraka
Wprawdzie nie wiem , na czym polega system argentyński , ale wtrącę swoje 3 grosze...

W AK zamówiłem wiosną  Syntę na konkretny adres w Polsce , podając w mailu wszystkie dane , by kurier nie błądził itd - bo miejsce dostawy to nie miasto, miasteczko , ale malownicza wioska blisko szosy i linii kolejowej.

Gdy minęło dobrych kilka dni i kuriera nie było , zadzwoniłem do firmy i odebrał p.J . Nie powiem , anielski , uspokajający głos wzbudzający zaufanie - nawet przez słuchawkę  Wink

Ale zaraz pierwszy prysznic : to nie my , to służba kurierska ...  :Smile

Potem były problemy , by otrzymać nr telefonu do tej służby i p. J. długo z tym walczył...
Gdy już wreszcie mi ten nr przekazał , dzwonię do tej służby . Bodajże drugi czy trzeci telefon - to dopiero ta właściwa placówka w N. Sączu , ale to nie koniec ! Panienka podała mi tel. kuriera , który ma to przywieźć . Więc dzwonię a kurier odpowiada , że nie wie gdzie to ma zawieźć , bo adres niepełny a on nie będzie jeździł w ciemno.

Na drugi dzień przywiózł teleskop . Szczęka mi opadła , gdy zobaczyłem jak to zaadresowane!!! Szczegółów - wybaczcie,  już nie pamiętam , ale poza nazwiskiem niewiele tego było i w dodatku poprzekręcane .Zeby tylko to ! Rękę , która to pisała , prowadziła chyba jakaś kura ! Po rozpakowaniu zauważam brak faktury . Kurier wzrusza ramionami - to miałem do przywiezienia , o fakturze nic nie wiem .

Więc znów telefon do N.Sącza a potem do "niebiańskiego"głosu . Ja to sprawdzę , to niemożliwe , by nie było faktury... Czekam , czekam - a na drugi czy trzeci dzień znów się przypominam o tej fakturze .
Tak, tak , poślemy fakturę... No i przyszła . Happy end .

Panie J. ! Ja wiem , że prowadzić taką firmę , to nie kiosk z warzywami ! No , ale trzeba mierzyć siły na zamiary i autentycznie a nie werbalnie szanować klientów.

Ubawił mnie tekst sumasa , wspaniały , ale nie jestem pewien czy to strzał w dziesiątkę , bo nie będę się stawiał w roli detektywa , co też p.J . tam "wyrabia" z innymi klientami , chociaż już dużo w tej sprawie pisano na tym forum .

Pozdrawiam wszystkich " potłuczonych " przez AK. Może jakiś klubik zalożyć ? Wink

Odpowiedz
przyznam, że jestem niezwykle zaskoczony opiniami o AK. Co prawda dawno nic tam nie kupowałem (ostatnio jakieś 5-6 lat temu) ale spotykałem się zawsze z miłą i fachową obsługą. Kupowałem tam okularki i lusterko płaskie. Wszystko szybko i sprawnie. Nieco dłużej (około miesiąca) trwało z aluminizacją zwierciadła parabolicznego ale zdaje się, że tego nie robią na miejscu tylko odsyłają.

Może miałem szczęście, a może od tamtej pory wiele się zmieniło
Odpowiedz
Również i ja mam podobne co kolega wyżej doświadczenia z AstroKrakiem.
Fakt - zamawiałem tam może ze dwa razy tylko i to w dodatku jakieś "pierdółki".
Ale fakt faktem że na nic narzekać nie mogłem.
A co do samej osoby Janusza: od paru lat śmiało mogę o Nim mówić "Mój dobry kolega od którego wiele się nauczyłem".
A jak prowadzi firmę to mnie guzik obchodzi. Zacznie obchodzić gdy (puk, puk) coś z moim zamówieniem będzie nie tak Wink

Pozdrawiam Smile
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(17.11.07, 20:44)Karol Wójcicki link napisał(a): A jak prowadzi firmę to mnie guzik obchodzi. Zacznie obchodzić gdy (puk, puk) coś z moim zamówieniem będzie nie tak Wink

Nooo przynajmniej jeden szczery egoista.
Odpowiedz
Ostatnio kupiłem okular w AK, ale miał wadę i musiałem odesłać z reklamacją. Mam tylko nadzieję, ze cyrków żadnych nie będzie i w przyszłym tygodniu (no góra w następnym) nowy dobry okular będzie w domu.
SW Newton 200/1200, SW refraktor 120/600, refraktor 60/700, lornetka Tento 10x50 http://charonx.ownlog.com/
Odpowiedz
(18.11.07, 01:50)Adam_Jesion link napisał(a): Nooo przynajmniej jeden szczery egoista.

(17.11.07, 20:44)Karol Wójcicki link napisał(a): A jak prowadzi firmę to mnie guzik obchodzi. Zacznie obchodzić gdy (puk, puk) coś z moim zamówieniem będzie nie tak Wink

Pozwolę sobie Adamie jeszcze raz dla Ciebie i innych zwrócić uwagę na " Wink".
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Karol, Ty jesteś normalny człowiek.  Tongue

Przecie wiesz, jak się można czuć, gdy ktoś obok odstawia takie szopki jak AK i nikt nie reaguje. Cisza jakby nic się nie działo. Wszystko normalnie, AK wystawia w ofercie towar nie wspominając słowem, że go nie ma na stanie. A jak już ktoś taki towar zamówi to zaczyna się szopka wyjaśnień z kosmosu... ciągle ta sama, a na koniec, gdy klient ma dość, to dostaje mniej lub bradziej delikatne spadaj dziadu. Nikt nawet nie piśnie. "Sytuacja dla wszystkich jest normalna".

Może ja jestem nienormalny, ale dla mnie to jest chore. To godne potępienia. Wprost, bez owijania w bawełne. Na forum przychodzą ludzie po radę i po wiedzę. Sensowną poradę sprzętową jeszcze dostają, ale już gdzie kupić sensownie... cisza. Bo zaraz jakis trol zacznie wypisywać, że jak obsobaczyłeś paranoje u jednego dystrybutora, to znaczy ze siedzisz w kieszeniu drugiego.

Mam takie teksty glęboko. Dość.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
Wszyscy, kurka, wiemy i znamy doskonale to uczucie, kiedy zamawiamy wymarzony sprzęt i CZEKAMY. Normalnie po nocach się da nie da spać, często przez cały dzień chodzi nam po głowie takie zdanie: "Jeszcze 3 dni i dostanę, hurrra!", czy też "Już jutro powinna przyjść paczka!!"

Jesteśmy zapaleńcami, jesteśmy niemal szaleńcami w tej kwestii... I niestety, przykro mi o tym mówić, my znamy uczucie, gdy ktoś "robi nas w bambuko". Stąd też słowa poparcia dla Hansa...

Mówmy otwarcie o tym, które astro-sklepy ściemniają, a na które można liczyć... Niech ktoś, kto to przeczyta ma jakiś wybór!!

Uchrońmy siebie i innych przed 3-miesięcznym czekaniem na towar i darciem włosów z głowy...
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Chcialbym zwrocic uwage na to aby pamietac, iz nasze prywatne przyjaznie i sympatie z tym czy z innym przedstawicielem astro businesu nie maja nic wspolnego z jakoscia uslug czy towarow, oferowanych przez te osoby.

Traktowanie sprawy w sposb;

"Ten i ten to moj kolega a reszta mnie nie obchodzi..."

uwazam za rozwiazanie niedopuszczalne gdyz wskazuje ono na kompletna ignorancje wobec problemow zgalszanych przez pozaostalych astro kolegow jak rowniez wskazuje na jakis "dziwny uklad partnerski" - trudny do zorozumienia pod wzgledem merytorycznym i zaakceptowania pod wzgledem etycznym dla pozostalych.
Odpowiedz
Widzę że ostatnie zdanie z mojego postu zostało jednak zbyt poważnie potraktowane... nic na to nie poradzę.

(18.11.07, 18:20)techniczny link napisał(a): "dziwny uklad partnerski" - trudny do zorozumienia pod wzgledem merytorycznym i zaakceptowania pod wzgledem etycznym dla pozostalych.

Proszę rozwiń to panie "techniczny".
I na przyszłość z szacunku do drugiej osoby (a bez wątpienia tekst jest kierowany do mnie) prosił bym o pisanie z konta "prywatnego" a nie "technicznego". Zwłaszcza że na techniczną uwagę mi to nie wygląda.
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości