Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apollo-12 - rendez-vous na Księżycu
Dziś mamy 40. rocznicę zakończenia misji Apollo 12. Ciekawe, że o ile o Apollo 11 wszyscy trąbili dookoła, to o Apollo 12 już niewiele można przeczytać... A szkoda, bo z lektury tego wątku można wywnioskować, że ta wyprawa była bardzo ciekawa!
Odpowiedz
(24.11.09, 13:34)kanarkusmaximus link napisał(a):Dziś mamy 40. rocznicę zakończenia misji Apollo 12. Ciekawe, że o ile o Apollo 11 wszyscy trąbili dookoła, to o Apollo 12 już niewiele można przeczytać... A szkoda, bo z lektury tego wątku można wywnioskować, że ta wyprawa była bardzo ciekawa!

Zawsze tak jest, że pierwszy zbiera wszystko, a o drugim niewielu wie.
Nie trzeba daleko szukać: wystarczy zapytać kto był pierwszy na Księżycu. Wszyscy przecież wiedzą, że Amstrong. A kto był drugi? ... Mało kto wie.
Każda wyprawa na Księżyc była niesamowitym wyzwaniem i przedsięwzięciem. Do tej pory (a minęło juz ponad 40 lat!) nie potrafimy nic sensownego zrobić w temacie pdróży na Księżyc.
Odpowiedz
W niektórych tylko książkach na temat podboju księżyca, więcej uwagi poświęca się dalszym misją apolla niż 11.
Tu chodzi o efekt psychologiczny, że pierwszy raz , pierwsi itp... Smile
Odpowiedz
Witam,

(24.11.09, 19:14)Radek68 link napisał(a):Zawsze tak jest, że pierwszy zbiera wszystko, a o drugim niewielu wie.
Nie trzeba daleko szukać: wystarczy zapytać kto był pierwszy na Księżycu. Wszyscy przecież wiedzą, że Amstrong. A kto był drugi? ... Mało kto wie. (...)

mogę dać kolejne przykłady tego typu (nawiązujące także do mojej pracy w Muzeum):

1. ile osób - na 10 - potrafi wymienić nazwisko drugiego Rosjanina w kosmosie ?  (wg mnie - najwyżej jedna).
  2. ile osób - na 20 - potrafi wymienić nazwisko drugiej kobiety w kosmosie ? (zakładając, że zna nazwisko pierwszej...  :o ) - żadna !
  3. ile osób - na 10 - powie, kto schodzi właśnie na powierzchnię Księżyca ?  (Chodzi o kilka zdjęć przedstawiających Aldrina opuszczającego LM - zdjęcia robił Armstrong).  Może co trzecia osoba nie wymieni tu Armstronga (a Aldrina)...

Hermes
Odpowiedz
Myślę że w pierwszym przypadku należy podać stosunek 1:50
Co do reszty, fakt - żadna.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości