Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie tylko SONDY żal
a mnie się podobały:
"Alfabet polskich rzek" (pamiętam nawet tytuły niektórych odcinków: "A jak Angorapa", "F jak Fiszewka", "K jak Kwisa", "I jak Ina" )
oraz
"Nasz Bałtyk" prowadzone przez dr Rabskiego
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Rambit - ten program robił Krzysztof Surgowt z red. dziecięcej.
"Nasz Bałtyk" to był mój program i żadnego dr Rabskiego nie zatrudniałem. Przynajmniej nie pamiętam.
"Alfabet polskich rzek" przypadkowo mam kilka odcinków na VHS.
Do nostalgicznych Waszych wspomniń dodam tytuł "Przybysze z Matplanety" - autorką była moja koleżanka Ewa Urbańska, która w redakcji nosiła ksywkę "Księżniczka Lilavati" (dla dociekliwych - skąd ten pseudonim?)
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
Księżniczka Lilavati to taka arystokratyczna panienka z Indii, która zabawiała się zadawaniem zagadek matematycznych. Pamiętam, że pani Urbańska często widzom te zagadki przytaczała do rozwiązania.
Odpowiedz
(26.11.07, 20:06)Alferek link napisał(a): a mnie się podobały:
"Alfabet polskich rzek" (pamiętam nawet tytuły niektórych odcinków: "A jak Angorapa", "F jak Fiszewka", "K jak Kwisa", "I jak Ina" )
oraz
"Nasz Bałtyk" prowadzone przez dr Rabskiego

Alfabet rzek polskich był emitowany dwa razy, oglądałem wszystkie odcinki.
"T jak Tanew" przepływa z 50km od Zamościa  Smile
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Odpowiedz
Witam Panie Tomku,

Tak przy okazji - co sie dzieje z Panem Romanem Kancirukiem? Ostatni raz widzialem go "w akcji" w "Gwiazdy Swieca Noca", a potem przepadl. Czy moze TVP planuje jakis nowy program czy raczej nie ma na to juz szans...

pozdr. serdecznie

Maciej Weiss ---
Odpowiedz
Właśnie-co się stało z P.Romanem? Jego"Kwant" był początkiem mojego  zainteresowania astronomią Smile.
Odpowiedz
Pan Roman po 30 latach w TVP dostał wypowiedzenie z pracy. Było to w 2002 roku. Pożegnał się z Widzami w ostatnim wydaniu :Gwiazdy Świecą nocą".
Miał żal do firmy. Tyle wiem.
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
Też bardzo lubiałem programy Pana R Kanciruka były prowadzone bardzo profesionalnie jesli takiego słowa można użyć .
Jak widac Polskie za przeproszeniem sku... w TVP.
Napisał bym kilka bardziej dosadnych słów ale po co
Odpowiedz
Generlnie szkoda wielka, że polska telewizja (czy państwowa czy komercyjna) nie dorobiła się żadnego kanału naukowego (za to mamy TV Kulturę, w której za nasze pieniądze rozbierają się jakieś dwie brzydkie baby). W takim kanale, wierzę że swoje miejsce znalazłoby wielu wspaniałych redaktorów, którzy mieliby z pewnością wiele wiedzy do przekazania coraz bardziej ociemniałemu społeczeństwu (potępiam "misyjność" mediów, ale jeśli już miały by tą funkcję spełniać, to nie poprzez "dwie gołe baby" a ludzi takich jak Tomasz Pyć, czy właśnie Roman Kanciruk). :/
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
(29.11.07, 23:08)tompyc link napisał(a): Pan Roman po 30 latach w TVP dostał wypowiedzenie z pracy. Było to w 2002 roku. Pożegnał się z Widzami w ostatnim wydaniu :Gwiazdy Świecą nocą".
Miał żal do firmy. Tyle wiem.

jesli mozna wiedziec, pracuje nadal w branzy tv?
Maciej Weiss ---
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości