Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeloty ISS, STS i wazniejszych satelitów - informacje oraz obserwacje.
A ja nie mialem pogody zeby zobaczyc cokolwiek, braklo kilkanascie minut ...Saturna bym sobie pewno odpuscil bo byl juz za drzewami ale Jowisz przy jego jasnosci byl do zaliczenia... :'( yhm bez komentarza...

...fragmenty trasy dzisiejszego przelotu ISS
[Obrazek: 080804_ISS1.gif]
[Obrazek: 080804_ISS2.gif]
KRZYSIEK .... !!!
Mimo iz obecnie stacja ISS jest niedostepna w widocznych swoich przelotach nad terytorium PL to jednak nie zapominajmy o takich sytuacjach  Wink Warto sprobowac swoich sil, zawsze to jakies wyzwanie.... Big Grin dla nas i naszego sprzetu...

[Obrazek: 2008-08-22_ISS_Transit_Sun.gif]

[Obrazek: 2008-08-22_ISS_Transit_Sun_Map.gif]
KRZYSIEK .... !!!
Może szczęście się uśmiechnie : pogoda , znajdę się w pasie , zauważę to w ciągu pół sekundy, nie zapomnę dobrze wyregulować zegarek , by nie czekać zbyt długo w napięciu ... Wink

Czy ten podany czas - to letni czas ?

Krzysiu ! Moje współrzędne : 49*47' , 18*16'    Czy da się z programu Calsky sprawdzić , jak to przebiega w rejonie Ostravy ? Mógłbym za przygodą wyjechać gdzieś w inne miejsce  ....

Smile

Bardzo prosto mozna to pliczyc CalSky dla swojego miejsca zamieszkania:
1. Trzeba miec ustalone swoje polozenie
2. Nastepnie klikamy w zakladke Satellites (na gorze stronki)
3. Nastepnie zakladke  Sun/Moon Crossers 
4. W okienkach     Select start of calculation:
zaznaczamy date i godzine od ktorej program ma liczyc i ilosc dni, potwierdzamy i GOTOWE  Big Grin

Gdyby jednak byl jakis problem to tu jest power dla rejonu Ostrawy, trzeba jednak jechac do PL. Czas podany jest oczywiscie letni czyli CEST.

[Obrazek: 2008-08-18_ISS.gif]
KRZYSIEK .... !!!
Od 28 sierpnia znowu powracaja widoczne przeloty stacji ISS nad terytorium PL, gdzie w kolejnym cyklu zobaczymy ja bardzo dlugo na naszym niebie.
Poczawszy od 28.08. az do 15.09. bedzie mozna zaobserwowac poranne jej przeloty, poczatkowo nisko a potem coraz wyzej nad horyzontem.
Po krotkiej bo trwajacej tylko 3 dni przerwie, kiedy to ISS bedzie przechodzic do widocznosci wieczornej, zobaczymy ja znowu 19.09. tym razem w wieczornych przelotach, ktore potrwaja az do 11 pazdziernika.

Mamy przed soba bardzo dlugi okres obserwacyjny tego obiektu, bo az ponad miesiac stacja ISS bedzie dostepna w swoich widocznych przelotach na naszym niebie. Big Grin Udanych obserwacji!
KRZYSIEK .... !!!
Tym samym zamykam ten wątek. Dalsze rozmowy i raporty z obserwacji proszę umieszczać w nowych wątkach. Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości