Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie okulary
(23.10.07, 10:56)Hans0 link napisał(a):A na koniec Polaris przywalił z "guru" i jakoś ochotników pod pręgierz się mniej zrobiło Wink

Pozdrawiam.
Qrcze, święte słowa Hans Big Grin  ;D
SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7,4; SWA58 9, LVW 13, SWAN 20, W70 25, Ultima 35, UHC-S, Moon & Skyglow i pełno kolorowych Smile ASTRO-ART.COM.PL
Odpowiedz
Hans - OK - jeśli chodzi o planetarne to mam już pewną jasność ...

A co do mojego drugiego tematu to rozumiem że najlepiej jak dam sobie spokój z tymi okularkami  15 mm jakie wymieniłem i zacznę zbiórkę na LVW 13 ??
Może do przyszłej gwiazdki dam radę  Wink
Klaatu Barada Nikto  !
Odpowiedz
W70 da silne wady w F6, SWAN tysz. Plossl TV tez miom zdaniem ulega LVW a i pola tam mniej. Ludzie, podejmujecie decyzje wy. Macie Celestie, macie kilkadziesiąt wątków tematycznych na obu forach. Ja bym nie bawił sie w inne szkła mając w zasięgu LVW. Ale moje decyzje finansowe to nie wasze decyzje. Ja wiem na ile mogłbym sobie pozwolic. Czy stać by mnie było, czy nie. itd. Jak masz możliwość kupienia lepszego szkła to zrób to, jezeli nie, to albo powoli zbieraj (moim zdaniem warto) albo odpuść jak jest to nieosiągalne. Ale w tym drugim wypadku odpuść z sensem. Moze zamiast ładować się w słaby okular o silnych wadach, poświęcić kawałek pola i tyle? LVki od 9tki w góre mają 50*... no dobra, może za delikatna aluzja. Ile stopni dobrego pola będzie w W70 w F6 po wywaleniu tej częsci obrazu która jest skopana? Ile detali na słabych obiektach nie uchwycisz słabym szkłem? Ile razy przeklniesz odblaski albo ER? Jak idziecie na ugode z portfelem, idzcie tak aby rzeczy wazne były zachowane.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
(23.10.07, 10:13)koval link napisał(a):no i chyba dylemat zostanie, bo zaden Guru sie nie chce wypowiadac (chyba w obawie przed wywolaniem kolejnego flejma Wink )
Może najpierw określ kto to jest wg Ciebie ten 'guru'...
W temacie odpowiedziało Ci już co najmniej dwóch takich (IMO oczywiście), a Ty stwierdziłeś, że nie odpowiedział żaden Tongue Wink

pozdrawiam
Odpowiedz
(23.10.07, 17:42)lopez link napisał(a):Może najpierw określ kto to jest wg Ciebie ten 'guru'...
W temacie odpowiedziało Ci już co najmniej dwóch takich (IMO oczywiście), a Ty stwierdziłeś, że nie odpowiedział żaden Tongue Wink

pozdrawiam

lopez czy ma to dla Ciebie jakieś istotne znaczenie kogo miałem na myśli czy po prostu chcesz wywołać zupełnie niepotrzebną pozamerytoryczną dyskusję ?
Klaatu Barada Nikto  !
Odpowiedz
(23.10.07, 10:56)Hans0 link napisał(a):A na koniec Polaris przywalił z "guru" i jakoś ochotników pod pręgierz się mniej zrobiło Wink

To nie ja Wink :

(22.10.07, 09:46)koval link napisał(a):Liczę na wypowiedzi grupowych guru  ;D
Z góry dziękuję za wypowiedzi.
Odpowiedz
(23.10.07, 19:44)koval link napisał(a):lopez czy ma to dla Ciebie jakieś istotne znaczenie kogo miałem na myśli czy po prostu chcesz wywołać zupełnie niepotrzebną pozamerytoryczną dyskusję ?
to drugie... Tongue
a tak btw - proponuję zwracać uwagę również na emotikony, nie tylko na tekst  :Smile
dla mnie eot  :-X
Odpowiedz
(24.10.07, 07:28)lopez link napisał(a):to drugie... Tongue
a tak btw - proponuję zwracać uwagę również na emotikony, nie tylko na tekst  :Smile
dla mnie eot  :-X

a ja proponuje trzymać się tematu.  ;D
dla mnie również eot  Tongue
Klaatu Barada Nikto  !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości