Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś leciało
Wczoraj nad moim COŚ LECIAŁO tylko nie wiem co: wyglądało jak gwiazda, nie specjalnie jasna ale wyraźna, świeciło, nie mrugało i jak na samolot zbyt szybko leciało (naprawdę miał kopa) zobaczyłam to niedaleko Cefeusza ale po ok.1minucie poleciało za dach domu i nie zobaczyłam niestety końca tego lotu. Czy ktoś to również widział albo wie co to jest? (godzina to ok. 21:15)
Życie wśród gwiazd wydaje się taki krótkie...
Odpowiedz
zapewno to była ISS. Sprawdz na tej stronce www.heavens-above.com
Odpowiedz
to napewno było ufo ;D
Odpowiedz
czy to ptak? czy to samolot? NIE! to Superman!
Wink
Take a look to the sky just before You die...it's the last time he willl... ...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy- z knajpy- gondolą... 10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo, siakieś śkiełki, nasadzacz dwugałkowy CZJ
Odpowiedz
ISS Wink Albo inny jasny satelita Wink
Synta 10 '', Orion 80ED / SVP +LVW22, LVW13,LVW8 + WO SWAN 33, Orto University 5  , filtr polaryzacyjny Celestron, UHC-Lumicon Newton 76, lornetka 9x50
Odpowiedz
Na pewno ISS albo jakiś satelita. Dużo razy widziałam coś akiego. A mojej kuzynki mąż, również miłośnik astronomii widział na niebie coś co wykonywało następujące ruchy :
1) Spokojnie leciało.
2) Stanęło w miejscu.
3) Odleciało bardzo szybko.
Ciekawe co to mogło być?
Odpowiedz
...a slyszeliscie o czyms takim jak smiglowiec albo mala awionetka.... Big Grin czesto lataja na niskich wysokosciach i potrafia sie zatrzymywac lub nagle zmieniac swoj tor lotu.... nie zawsze maja pulsacyjne swiatla a wrecz czesto widzialem jedno stale swiatlo ktore zmienialo lub nie zmienialo swojej jasnosci, to bylo zalezne w jakim kierunku wzgledem obserwatora sie przemieszczalo.... mieszkam blisko lotniska ( cywilne i wojskowe)..... tak wiec takie swiatelka sa dla mnie codziennoscia... Big Grin
...a co powiecie na taki widok: jedno swiatelko zawieszone nieruchomo nad ziemia jakies 12° moze leciutko sie przemieszczajace od ktorego oddala sie drugie swiatelko.... ??? po chwili juz widac dwa swiatelka blisko siebie zblizajace sie do tego trzeciego ...mozna by powiedziec sensacja.....!!! Wink
...obraz przez lornetke: smiglowiec ratowniczy opuszczajacy w dol na lince ratownika w celu podjecia drugiej przypuszczalnie rannej w wypadku osoby z ziemi.... potem juz dwie osoby razem podnoszone w kierunku smiglowca....ot i cala sensacja.... Tongue Ahhh! to wojsko potrafi robic rozne efekty specjalne........... ;D
KRZYSIEK .... !!!
Odpowiedz
Hehe, to tak jak pare lat temu ja sie naciąłem, patrze na niebko, ok 6 rano bardzo jasna planetka by sie wydawalo, nisko nad horyzontem, stoi w miejscu. Nijak mi to do niczego nie pasowało więc po lornetke. Po ok pol minucie nieruchoma jasna plamka zamienila sie w śliczny samolocik Big Grin
Odpowiedz
to nie stało i nie pulsowało. Skłonna jestem raczej uwierzyć że to jakiś satelita, (ewentualnie UFO  Wink  ;D )
Życie wśród gwiazd wydaje się taki krótkie...
Odpowiedz
Witajcie Smile
wczoraj o godzinie 21:14 (czas na telefonie..zatem należy uznać go za dokładnie niedokładnyTongue) autentycznie coś "leciało" Smile.. i nie był to ptak.. nie był to samolot.. i na moje nieszczeście również nie był to SupermanWink.. był to poprostu niecodzienny spadek meteoru.. leciał mniej-więcej przez Delfina->Orła->Herkulesa.. faktycznie był jasny(ale chyba nie był to katalogowy boild) leciał dość długo (może 3 sekundy) i pod koniec teatralnie zaczął się rozpadać..(zdarzenie z perspektywy obserwatora z okolic gdyni)

pierwszy raz w życiu widziałam cos takiego.. wyglądało to fantastycznie.. powiem tak miałam(miałyśmy) fart.. bo właśnie koleżance tłumaczyłam gdzie ma drakonidów szukać..

pozdrawiam astrociepło wszystkich [hoshi]

magdalena
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości