Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walkowice, astro-baza
14 września odbyło się „oficjalne otwarcie” astro-bazy w Walkowicach, k. Czarnkowa (pn- zach. część woj. wielkopolskiego)
Dostałem do dyspozycji część nieczynnej szkoły wiejskiej, z przeznaczeniem na kółko dla młodzieży i miejsce spotkań astroamatorów. Po małym remoncie i adaptacji jednej klasy, postanowiłem „oddać obiekt do eksploatacji”. Z tej okazji zjechali się do mnie: Grzybek80, Heniek, Ignisdei, Jules z Anią, Krystian Koza, Qbanos, Ryszard. Na okolicznościowej lampce szampana byli Wójt Gminy Czarnków i pani Sołtys Walkowic.

Pogoda nie dopisała w sensie obserwacji, tylko w nocy z soboty na niedzielę mieliśmy jakieś 3 godziny czystego nieba, ale i tak wiatr nie pozwolił Heńkowi i Qbanosowi na focenie. W zamian porównywaliśmy obrazy z Synt 8”, C-11, Taurusa 400 i Maka-Newtona. Ale myślę, że i tak było bardzo fajnie, jednak takie weekendowe spotkania w super-gronie są potrzebne.

Walkowice oferują: sensowne noclegi, ładne niebo, przepiękne położenie w Dolinie Noteci, grzybne lasy, jest trochę sprzętu astro – będzie więcej i większego ;-)  Dwukrotnie w tygodniu odbywają się zajęcia kółka, a w weekendy- można przyjechać- polukać, pogadać, zrobić ognicho.

Serdecznie dziękuję Przyjaciołom, którzy zawitali na otwarcie, było naprawdę super!
Odpowiedz
Dzięki Wiesiek za zorganizowanie tego miłego spotkania, było naprawdę fajnie. Co do pogody to jeszcze się kiedyś na niej odegramy i ją wykorzystamy. U mnie w tej chwili czysto, ale trzeba odespać Smile

pozdrawiam i do nastepnego razu!
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
...krok po kroku ..., jak mawia Leo ... Gratuluję Wiehu ! Jak zdrówko będzie dopisywać to zawitam  tam na kilka dni na jesień  przyszłego roku. Wezmę tylko lornetę i parę okularów a tam już będzie chyba jakiś stacjonarny kaliber  400 czy 500  Wink Big Grin ! oraz kryształowo czyste i b. ciemne niebo !

A może za dużo sobie zażyczyłem ? Wink

Pozdrawiam , Zbyszek

Odpowiedz
Mnie niestety nie było na oficjalnej imprze, gdyż przyjechałem na drugi dzień.
Na zlocie królowały dwa telpy:C-11 Ryśka i Taurus 400 Heńka. Choć nasze syncie tez niczego sobie, nie odstawały od poziomu. Zaliczyliśmy kilkadziesiąt ds-ó głównie Messiery. Znalazłem min. w Taurusie veila zachodniego i wschodniego. "Palec Boży" :wow: jego obraz przewartościował zdecydowanie moje pojęcie o obserwacji wizualnej"włókniaków"
Obserwacji było niespełna 3 godziny, potem zrobił sie syf na niebie który jednak w pełni skompensował klimat astro-przyjacielski, rozmowy, żarty połączone merytoryką.
Najlepsze jest jednak to że mamy teraz lokalną bazę astronomiczną z pełnym zapleczem (dla mnie to 40 min drogi). Dziękuje Organizatorom i całej, obecnej astro-braci za udaną imprezkę.
Odpowiedz
(16.09.07, 20:21)zbignieww link napisał(a):A może za dużo sobie zażyczyłem ? Wink
Jest taka opcja, że wcale nie za dużo  8) Ale spokojnie: poczekamy - zobaczymy... póki co czas pracuje na korzyść Wink
Projekt rozbudowy bazy jest imponujący, jest przychylny klimat "czynników decyzyjnych", rozwijane są kontakty z ewentualnymi sponsorami. Jak dobrze pójdzie, to równo za rok będzie naprawdę czym się pochwalić.

Zbignieww- dobrze wiesz, że zapraszam seeerdeeecznie!!!
Odpowiedz
Wiesław dzięki za miłe przyjęcie , jadąc za Grzybkiem byłem piorunem w domu [ jakos blizej albo czas wolniej płynął ,albo my szybciej ]. Pogoda jak kobieta zmienna jest , te 3 pełne godziny tez w pamięci zostaną .
  Ryszard.
Celestron  C 11  OTA, refraktor D 140  F 1100 ,   lornetki Everest  15X 70 , Tento 20 X60.
Odpowiedz
Tak sie zastanawiam... zbliża się pamiętna rocznica rozpoczęcia spotkań Trzcianeckich, pamiętacie tę noc  23 wrzesień 2006 ? idealny seeing do rana,
Trzeba koniecznie to powtórzyć przy kolejnym nowiu. W tym miesiącu raczej odpada ale tak 13.10.2007? oczywiście u Wiecha w Walkowicach.
Ja się piszę.. ; Big Grin 
Odpowiedz
Jest taka opcja, że taka rocznica rzeczywiście wypali. FotoClassic chce pokazać "szerokim masom" pewien "teleskopik" ze stajni Meade, taki z dużą ilością "całkowicie niepotrzebnych drobiazgów", jak GoTo, GPS, centralne sterowanie itd. Chłopaki twierdzą, że chcą to pokazać właśnie u mnie Wink Jakby to miało wypalić- dam znać wcześniej. Ale łoczywiście zapraszam tak, czy owak!

W każdym razie na FotoClassic narzekać nie będę  8) W zeszłym tygodniu zamówiłem tam, jako pomoc dydaktyczną na kółko taką zabawkę:
http://www.teleskop-service.de/Vixen/Zub...lanetarium
Ściągali to skądś z "zagramanicy", a dziś dostałem info, że sprzęt już... wysłali z Poznania do mnie! Do tego przygotowałem się na większy wydatek, a po skalkulowaniu wyszło, że w cenie zmieszczę jeszcze okularek UWA Smile

Poza tym:
1) za tydzień już powinienem mieć w bazie Newtonika 300/1500;
2) jestem przerażony wizją tego, co dalej będzie się działo na kółku: mam 68 chętnych, z których zdecydowana większość  stale chodzi na zajęcia, a gdybyście słyszeli te pytania!!! czasem się boję, czy co poniektórzy nie chodzą tylko po to, żeby się przekonać, czy już wiedzą o wszechświecie więcej, niż ja ;D

P.S. Chyba ważne info: grzybuff jak mruffkuff!
Odpowiedz
Wiesiu czy będziesz dokumentował budowę Newtona 300?
Jeżeli tak, to proszę umieszczj zdjęcia z poszczególnych etapów.
Powodzenia i wytrwałości, nie śpiesz się, najważniejszy jest cel i jakość.
Odpowiedz
Chyba nie dam rady z tą dokumentacją- "siadł" mi mój cyfrak, a na razie nie zamierzam kupować nic na szybko, EOS się marzy Wink
Za to spokojnie będę mógł wytłumaczyć co i jak robiłem, szczerze mówiąc poza precyzją umieszczenia LW i wyciągu, no i zachowaniem osi optycznej, budowa Newtona to w sumie pikuś Wink Najbardziej mnie przeraża sprawa wyczernień i jakiejś ostatecznej estetyki. Po prostu nie lubię malować Big Grin A do wyczernienia wykoncypowałem dzięki znajomemu lakiernikowi samochodowemu znakomity środek, który powinien się sprawdzić w 100% na każdym rodzaju podłoża, później opiszę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości